Мільйони, золоті зливки та портрет в образі Муссоліні: силовики провели обшуки в Киви, - Bihus (оновлено)

Нардеп від ОПЗЖ Ілля Ківа на картині в образі Беніто Муссоліні
Ілля Кива в образі Беніто Муссоліні

У процесі слідчих дій знайшли $500 тисяч та 1,1 млн гривень готівкою. Ще 300 тисяч силовики знайшли в автомобілі Іллі Киви.

Related video

Правоохоронці прийшли з обшуками до нардепа від ОПЗЖ Іллі Киви, під час яких виявили незадекларовані мільйони готівки та картину, на якій парламентарій зображений в образі італійського диктатора Беніто Муссоліні. Про це повідомляє Bihus.Info, посилаючись на свої джерела в силових відомствах.

За даними журналістів, слідчі дії у заміському будинку Іллі Ківи проводили співробітники ДБР і Нацполіції, а також слідчі Офісу генпрокурора.

Під час обшуків, як зазначає автор матеріалу, правоохоронці знайшли кілька золотих зливків на суму понад мільйон гривень, $500 тисяч і 1,1 млн гривень готівкою. Ще 300 тисяч гривень було виявлено в автомобілі Іллі Киви.

Силовики під час обшуків у Іллі Ківи знайшли золоті зливки та мільйони готівкою Fullscreen
Обшуки в Іллі Киви
Силовики під час обшуків у Іллі Ківи знайшли золоті зливки та мільйони готівкою Fullscreen
Обшуки в Іллі Киви

Варто зазначити, що ні готівка, ні золоті зливки не вказані у декларації народного депутата від ОПЗЖ.

Ілля Ківа не задекларував золоті зливки та мільйони готівкою Fullscreen
Декларація нардепа від ОПЗЖ Іллі Киви

Також правоохоронці під час обшуків виявили дві картини. На одній — Ілля Кива разом із Віктором Медведчуком і Вадимом Рабіновичем зображені в образі головних персонажів радянського фільму "Кавказька полонянка", а на іншій — нардеп від ОПЗЖ постав в образі фашистського диктатора Беніто Муссоліні.

Нардеп від ОПЗЖ Ілля Ківа на картині в образі Беніто Муссоліні Fullscreen
Кива в образі Беніто Муссоліні
Силовики провели обшуки в будинку нардепа від ОПЗЖ Іллі Киви

Беніто Муссоліні — італійський політичний діяч, творець Національної фашистської партії, керівник Королівства Італія з 1922 до 1943 року. Союзник Адольфа Гітлера за часів Другої світової війни. Беніто Муссоліні був відправлений у відставку та заарештований у 1943 році. У 1945 році "Дуче" та його кохану Клару Петаччі стратили.

Оновлено: зранку, 2 грудня стало відомо, що Bihus.Info використали у розслідуванні про Ілюю Киву фотографії, які були зроблені під час інших обшуків ДБР у конвертаційному центрі. Видання "Страна" також опублікувало протокол обшуку у нардепа, в якому йдеться, що ніяких золотих злитків і мільйонів готівкою правоохоронці не виявили.

Обшуки в Іллі Киви Fullscreen
Обшуки в Іллі Киви
Фото: Страна

Незабаром після цього розслідування про обшуки у Іллі Киви видалили з Youtube-каналу Bihus.Info.

Пізніше керівник проєкту Денис Бігус опублікував ролик, у якому вибачився перед глядачами та іншими ЗМІ, що поширили їхнє розслідування про нардепа з неправдивою інформацією.

"Це вперше за 8 років існування проєкту така лажа такого масштабу… Моя лажа. Я поясню, як це вийшло. Ми робили аналіз будинку Іллі Киви, який знайшли з допомогою стріма Вадима Рабіновича. Одне з джерел у правоохоронних органах сказало, що є фото та відеоматеріали з обшуків… У цьому наборі були фотографії з іншого провадження. Тут більше нема чого пояснювати… Те, що це потрапило в ефір, це мій факап", — додав Денис Бігус у своєму зверненні.

Керівник Bihus.Info Денис Бігус прокоментував фейкове розслідування щодо Киви

Нагадаємо, що ще 16 жовтня, у день народження Степана Бандери, нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива проголосив себе "лідером українського антифа" та відкрив стрілянину в повітря з автоматичної зброї.

У річницю визволення Києва Ілля Кива знову взяв у руки автомат і на території тиру розстрілював портрети Адольфа Гітлера та Степана Бандери. Називаючи себе представником "антифашистського руху "Патріоти — За життя", нардеп від ОПЗЖ вирішив відзначити річницю визволення Києва з "розстрілу нацистів, як колись розстрілювали їх його прадіди".

Проєкт Bihus.Info раніше повідомляв про обшуки в заміському будинку Іллі Киви під Києвом. За даними журналістів, народний депутат від ОПЗЖ живе у незадекларованому маєтку вартістю 21 млн гривень, який на відео "засвітив" його колега по фракції Вадим Рабінович. Будинок у Козині Ілля Кива не вніс до своєї декларації.