"Я більш відповідальний, ніж сміливий": Зеленський став людиною року за версією Financial Times

зеленський, Володимир Зеленський, президент України
Фото: Financial Times | В інтерв'ю Зеленський сказав, що не може назвати себе сміливою людиною

На думку журналістів, президент уособлює стійкість українців у боротьбі з Росією. Автори рейтингу ставлять питання, чи стане Володимир Зеленський відповідним лідером для мирного часу, адже перемога належатиме не лише йому.

Related video

Британська газета Financial Times визнала президента України Володимира Зеленського людиною за версією року. Журналісти назвали його втіленням мужності та стійкості українців у боротьбі проти російської агресії.

Financial Times зазначає, що до вторгнення ЗС РФ в Україну 24 лютого багато українців не сприймали Зеленського серйозно. Зараз він заслужив місце в історії завдяки видатному прояву лідерських якостей та сили духу.

В інтерв'ю FT Зеленський згадує перші дні вторгнення та каже, що не може назвати себе сміливою людиною.

"Я більш відповідальний, ніж сміливий. Я просто ненавиджу підводити людей", — зауважив він.

Багато українців не сприймали Зеленського всерйоз до російського вторгнення. Fullscreen
Багато українців не сприймали Зеленського всерйоз до російського вторгнення.

Після нападу Росії сумніви щодо здатності Зеленського вести свою країну розсіялися. Президент, здавалося, вступив у нову роль разом з новим одягом кольору хакі, зазначили автори матеріалу.

Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук відзначив зміни у Зеленському на першому засіданні Ради національної безпеки та оборони 24 лютого.

"Він був у дуже бойовому настрої. І він сказав: дивіться, історія обрала нас. Доля обрала нас і тепер ми маємо відповідати", — згадав він.

Мобілізації потребували не тільки військові, а й країна. Зеленський, як зазначили журналісти, упорядкував процес ухвалення рішень між своїм офісом, урядом та парламентом.

"Він навчився швидко приймати рішення, вважаючи це ключем до успіху, і делегувати завдання, довіряючи їх виконання іншим. Оперативні рішення залишили воєначальникам, що дозволяло військам гнучко реагувати на умови на полі бою", — пише FT.

Лідер мирного часу

В Україні, за даними видання, точаться суперечки, чи може Зеленський бути доречною людиною для наступного світу.

"Перемога належатиме не лише президенту. Деякі українці роблять собі ім'я на війні й мають політичні амбіції. Можна очікувати, що разюча мобілізація українського громадянського суспільства з лютого зробить країну більш вимогливою до своїх лідерів", — зазначила газета.

Після закінчення бойових дій Володимир Зеленський зіткнеться зі складними питаннями про нездатність достатньою мірою підготувати Україну до повномасштабного вторгнення РФ.

Зеленський каже, що Київ не отримав нормальних розвідданих про напад Росії Fullscreen
Зеленський каже, що Київ не отримав нормальних розвідданих про напад Росії

"Служби безпеки не встановлювали міни й не підривали мости на лініях наступу Росії з півночі та півдня, внаслідок чого великі ділянки території швидко та легко були захоплені путінськими військами", — йдеться у матеріалі.

Зеленський каже, що, попри публічні попередження Заходу, Київ так і не отримав нормальних розвідданих про напад Росії, що готується, на підставі яких можна було діяти.

"Ніхто не показував нам конкретний матеріал, говорячи, що вони нападуть з того чи іншого боку", — зізнається глава держави.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак згадує, як 3 роки тому він обіцяв західним журналістам, що Зеленський буде найвідомішим і найсильнішим лідером свого часу.

Колишня прессекретарка президента Юлія Мендель сказала, що йому не вистачало досвіду та дисципліни для лідерства у мирні часи. На її думку, він найкраще підходив для керівництва під час війни.

"Він — людина хаосу, на війні панує хаос. Він почувається як удома", — сказала Мендель.

Журналіст, котрий брав інтерв'ю у президента України, зазначив, що після 9 місяців війни Зеленський виглядає втомленим. Президент каже, що скучив за своєю родиною і хотів би вирушити на рибалку разом з сином.

"Я просто хочу зловити коропа в Дніпрі", — підсумував президент.

Фокус раніше писав, чому Володимир Зеленський не попередив країну про напад ЗС РФ. Президент вважає, що це викликало б паніку та економічну катастрофу в Україні.

Зеленський закликав українців об'єднатися перед труднощами взимку. Мешканці України, як сказав глава держави, мають зробити все, щоб стійко пережити холод.