Військовий переворот у Росії можливий, але за певних умов, — експерт

Путін і генерали
Фото: РИА Новости | Путіна спробують замінити в його оточенні

Росію може очікувати зміна керівництва режиму в разі, якщо влада президента РФ послабшає. Для цього є два можливі сценарії розвитку подій.

Related video

Умовою для усунення кремлівського керівництва можуть стати успішні дії Сил оборони України, через які довіра до президента Володимира Путіна з боку російського населення може знизитися. Подальше зростання соціальної напруженості в РФ через війну — ще одна передумова зміни режиму. Про це в коментарі Фокусу заявив військовий експерт Антон Міхненко.

"Чим більш успішними будуть українські наступальні операції, чим більше територій ми будемо звільняти, тим більше це буде підривати стабільність режиму РФ, — говорить військовий експерт Антон Міхненко. — У Росії вже настільки розповсюдилася пропаганда, настільки накручене населення, що воно вже підштовхує військово-політичне керівництво до радикальних дій. Вже на побутовому рівні пропонують використовувати тактичну ядерну зброю. А коли суспільство починає тиснути на владу, а влада розуміє, що не може скористатися цими можливостями, тому що є певний політичний зовнішній тиск, напруга зростає — може відбутися вибух".

Міхненко згадує історію: "Після закінчення Першої світової війни, коли натовпи військових російської імперії почали повертатися з війни на території російської імперії в Україні та Росії, військові теж були обурені — війна закінчилася, а результатів не було. Саме цим моментом скористалися більшовики, коли почали нав’язувати ідеї військовим, які повернулися з фронту".

Недарма ж останнім часом експерти все частіше говорять, як Росія житиме після Путіна, а в Кремлі шукають кандидатуру наступника, адже в разі поразки в Україні російські еліти хочуть гарантувати собі безпеку.

На початку січня в РФ озвучили можливий сценарій відходу Путіна — за словами ексспічрайтера голови Кремля Аббаса Галлямова, Путіну можуть запропонувати варіант, який дасть змогу мирно піти з політики та зберегти звичне життя. В іншому випадку вони можуть почати діяти рішучіше.

Більше читайте в матеріалі Фокусу "Брак довіри та побоювання заколоту: чому Путін постійно змінює генералів".