Слідом за Тимановською: легкоатлетка Максимова теж відмовилася повертатися в Білорусь

Яна Максимова
Фото: "Белорусские новости" | Максимова вирішила не повертатися до Білорусі

Ще одна спортсменка вирішила втекти від білоруського режиму після змагань.

Білоруська легкоатлетка Яна Максимова, яка виступає в дисципліні багатоборство, вирішила не повертатися до Білорусі, як повідомила сама спортсменка в Instagram.

"Довго думаючи і розмірковуючи, ми ухвалили рішення не повертатися в Білорусь. На превеликий жаль, зараз там можна втратити не тільки свободу, а й позбутися життя... Тут є можливість дихати на повні груди і бути одним із тих, хто бореться за свободу своїх людей, друзів, рідних і близьких. Ми обов'язково переможемо", — написала Максимова.

Також спортсменка з Білорусі додала, що сподівається на продовження своєї кар'єри в новому місці й що вона зможе готуватися до наступних Олімпійських ігор.

Як повідомляє "Радіо Свобода", разом із Максимовою не повернувся в Білорусь і її чоловік Андрій Кравченко, який також є спортсменом і на Олімпіаді-2008 завоював срібну медаль у десятиборстві.

Зазначимо, що Максимова в червні цього року виграла Кубок Білорусі з багатоборства, але спортсменка не змогла взяти участь в Олімпіаді, оскільки не виконала олімпійський кваліфікаційний норматив.

Фокус розповідав, що білоруську легкоатлетку Христину Тимановську насильно вивозять з Японії. Спортсменці, після критики НОК Білорусі, не озвучили жодних претензій і наказали збирати речі. Христині Тимановській купили квитки і доставили в аеропорт, щоб посадити на рейс у Білорусь через Стамбул, хоча вона заявлена на участь у забігу на 200 метрів 2 серпня.

Пізніше стало відомо, що легкоатлетка Тимановська звернеться за польською візою, чоловік спортсменки покинув Білорусь.

Зрештою, Христина Тимановська отримала гуманітарну візу Польщі й зможе продовжувати займатися спортом у новому місці.