Під Торецьком загинув двократний чемпіон світу зі скелелазіння Максим Петренко (фото)

Максим Петренко, Петренко, загинув Петренко

Україна втратила на фронті єдиного громадянина, який здобув медаль на дорослих чемпіонатах світу зі скелелазіння у дисципліні лазіння на складність. Йому було 46 років.

На фронті загинув видатний український спортсмен Максим Петренко. Сумною звісткою 17 жовтня поділився майстер спорту міжнародного класу зі скелелазіння і чотириразовий чемпіон світу з льодолазіння Євген Кривошейцев.

Він повідомив, що двократний чемпіон світу та майстер спорту міжнародного класу зі скелелазіння втратив життя у боях за місто Торецьк на Донеччині. Кривошейцев наголосив, що йдеться про його старого друга та багаторічного напарника.

"Світла пам'ять Максиму та всім героям, хто загинув, захищаючи Україну", — додав спортсмен.

Максим Петренко, Петренко, загинув Петренко Fullscreen
Фото Максима Петренка

У 4sport.ua передали, що Петренко загинув під Торецьком внаслідок мінометного вогню ЗС РФ. Йому — назавжди 46 років.

Що відомо про Максима Петренка

Спортсмен народився у Луганську. У 1994 році він здобув срібло на молодіжному Чемпіонаті світу зі скелелазіння у Німеччині, а вже за два роки — золото вже у Москві.

У 1997 році на молодіжному Чемпіонаті світу, який відбувався в Австрії, Петренко також виборов перше місце. Того ж року на турнірі у Чехії він став володарем молодіжного Кубка Європи.

У 1999 році спортсмен здобув бронзу у Бірмінгемі — вже на дорослих змаганнях у межах Чемпіонату світу. Тоді Петренко став першим українцем, який виборов медаль на дорослих чемпіонатах світу зі скелелазіння у дисципліні лазіння на складність. Це звання зберігається за ним і досі.

Окрім участі в змаганнях чоловік активно лазив і скелями українського Криму та Європи. Він долав маршрути до 8с+ категорії.

Нагадаємо, Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими 18 жовтня повідомив, що Україна повернула тіла 382 захисників, які загинули на Авдіївському напрямку.

Український бойовий медик "Віцик" врятував орла, який зазнав поранення у Донецькій області. З його слів, птах із останніх сил впав "каменем з висоти".