SpaceX продає супутникові комплекти Starlink в три рази дешевше за собівартість

SpaceX, Starlink, супутник, інтернет, вартість
Фото: hsto.org | Starlink

Раніше вартість терміналів становила близько трьох тисяч доларів, її вдалося знизити до $ 1500.

Нові користувачі сервісу Starlink повинні заплатити за комплект, який включає в себе термінал, монтажний штатив і маршрутизатор 499 доларів при тому, що собівартість призначеного для користувача терміналу для супутникового сервісу становить півтори тисячі доларів.

Про це на форумі Satellite 2021 LEO Digital Forum повідомив президент і головний операційний директор SpaceX Гвінн Шотвелл, передає Вusiness insider.

"Ми не стягуємо з наших клієнтів повну вартість виготовлення цих терміналів. SpaceX домоглася великого прогресу у зниженні вартості виготовлення терміналів Starlink, зменшивши її вдвічі", — повідомив він, з чого випливає, що раніше виготовлення одного терміналу обходилося компанії в три тисячі доларів.

За словами Шотвелла, компанія планує не зупинятися і за два-три роки знизити собівартість терміналу до декількох сотень доларів.

На сьогодні учасникам програми бета-тестування сервісу Starlink крім оплати самого терміналу необхідно щомісяця платити за доступ в інтернет 99 доларів.

Раніше повідомлялося, що супутниковий інтернет компанії Ілона Маска Starlink може стати доступним в Україні у 2022 році.

Також ми писали, що в ЄС вже замислюються над тим, щоб створити власну конкурентну альтернативу супутникового інтернету компанії Starlink. Євросоюз готує ряд проектів у сфері технологій безпілотних літальних апаратів та управління космічним трафіком.

Фокус повідомляв, що космічна компанія Ілона Маска SpaceX має намір забезпечити інтернетом Starlink не тільки будинки, але і рухомий транспорт. Завдяки спеціальним терміналам, інтернет-мережа буде доступна навіть у найдальших куточках світу.