"Страшна машина". Поліція Нью-Йорка відмовляється від роботів-собак Spot (відео)

Собака-робот, Spot, Нью-Йорк, поліція, Boston Dynamics
Фото: Boston Dynamics | Собака-робот Spot

Для жителів міста собаки-роботи за 94 тисячі доларів стали втіленням жорстокості поліції.

Після того, як жителі та деякі політики Нью-Йорка почали негативно реагувати на використання співробітниками поліції собаки-робота Spot, правоохоронці вирішили відмовитися від неї.

Про це повідомляє New York Times із посиланням на поліцію міста.

Нью-Йоркські копи брали в оренду собакоподобних роботів, і термін оренди, згідно з договором, повинен був закінчитися в серпні цього року. Спочатку поліція хотіла дочекатися його закінчення, однак зараз передумала й вирішила повернути роботів назад компанії-розробнику Boston Dynamics.

Рішення про повернення роботів було ухвалене після того, як критики побачили в Spot (носить прізвисько Digidog) символ того, якими агресивними можуть бути правоохоронні органи. Інші порівнювали його з роботом з антиутопічного серіалу "Чорне дзеркало". Так, в одній із серій головні герої намагаються втекти від подібних роботів після громадського краху.

Кадри із серіалу "Чорне дзеркало"

Також свою роль зіграли вже відео, що стали вірусними, де робот-собака був задіяний в захопленні заручників і патрулюванні громадського житла.

Спочатку передбачалося, що Digidog, який "заступив на службу" в нью-йоркській поліції в минулому році, зможе "врятувати життя, захистити людей і офіцерів у занадто небезпечних для життя поліцейських ситуаціях".

Поліція Нью-Йорка задіяла в операції робопса

Вартість одного такого робота становить 94 тисячі доларів.

Прес-секретар мера Нью-Йорка Білл де Блазіо заявив про те, що "радий, що від Digidog позбулися". Він додав, що це "моторошна, машина, що відчужує та несе неправильні меседжі".

Як стало відомо раніше, французькі військові на навчаннях протестували робота від Boston Dynamics. Під час маневрів військовослужбовці виконували низку сценаріїв, враховуючи наступальні дії із захопленням перехрестя, оборонні дії вдень і вночі та бойові випробування в міських умовах. Кожен сценарій був виконаний з використанням тільки людей, а потім із використанням людей і роботів разом, щоб побачити, як допомагають машини.

Робот Spot здатний також стрибати через скакалку, малювати крейдою і керувати приладами.

Нагадаємо, компанія Boston Dynamics спеціалізується на розробці роботів. Вони їх навчають орієнтуватися в просторі, а також здійснювати різні трюки. Наприклад, роботи Atlas і Spot влаштували справжнє танцювальне шоу.