Камери, тачпад і стереозвук: Snap представила перші окуляри доповненої реальності (відео)

Spectacles, AR
Фото: Snap

Пристрій дозволить користувачам по-новому поглянути на навколишній світ, але тільки протягом півгодини — через слабкий акумулятор.

У четвер, 20 травня, президент компанії Snap Еван Шпігель представив перші окуляри Spectacles із функцією доповненої реальності.

Про це пише видання The Verge.

У промо-ролику розробники показали, як окуляри перетворюють видиме навколишнє середовище, додаючи нові елементи. Так Еван Шпігель змусив метелика, яикй світиться, сісти йому на руку. Програмне забезпечення і вбудовані камери дозволяють навіть грати, переміщаючи віртуальні предмети: наприклад, кинути кісточку намальованому собаці. Варто зазначити, що це вже четверте покоління окулярів Snap.

Spectacles обладнали двома дисплеями Waveguide — ця технологія дозволяє відображати ефекти доповненої реальності, створені за допомогою інструментів Snapchat. В оправу вбудовані чотири мікрофони, два стереодинаміки і тачпад. Один із головних недоліків гаджета — низька ємність акумулятора, заряду якого вистачає всього на 30 хвилин роботи.

Демонстрація можливостей окулярів Snap

Як зʼясувалося, Snap не збирається продавати нову модель окулярів, на відміну від попередніх. Компанія роздасть обмежену кількість Spectacles розробникам AR-ефектів, які будуть експериментувати з можливостями пристрою.

На думку Евана Шпігеля, окуляри доповненої реальності стануть масовим товаром приблизно через десяток років. У той же час, керівник Snap не вірить, що ця технологія повністю замінить смартфони.

Окуляри, Spectacles, AR
Окуляри Spectacles із підтримкою AR
Фото: Snap

"Я просто думаю, що наступне покоління окулярів може допомогти відкрити новий спосіб використання AR без допомоги рук і можливість дійсно гуляти, дивлячись "за межі" світу", — зазначив він в інтерв'ю.

Вчені зі США створили тривимірну голограму, яку можна помацати. Поки технологія працює тільки з фотоапаратом і макрооб'єктивом.

Amazon відкриє в Лондоні салон краси з послугами доповненої реальності. Серед іншого, клієнти зможуть підібрати собі зачіску й заздалегідь перевірити, як вона виглядатиме.

Google впроваджує технологію для відеодзвінків у 3D-форматі, що забезпечує повноцінний ефект присутності. Для цього компанія створила спеціальний портал — Project Starline.