Зафіксований перший випадок, коли бойовий робот вбив людину без втручання оператора (відео)

дрон, ударний безпілотник KARGU-2, ПП з дроном KARGU-2, озброєння Туреччини
Фото: Meduza.io | Ударний безпілотник KARGU-2

За даними ООН, дрон із боєприпасом "вистежив людську мету", не отримавши першого наказу про це.

Ударний квадрокоптер KARGU-2 в автономному режимі атакував людину під час збройного конфлікту між регулярними підрозділами Лівії та військовим угрупуванням, яке очолює Халіфа Хафтар.

Про це повідомляє Daily Star, посилаючись на звіт ООН.

За даними журналістів, смертоносний дрон, створений в Туреччині, без будь-якого наказу націлився на одного із солдатів Хафтара, коли він намагався відступити.

Також повідомляється, що смертоносний квадрокоптер працював у "високоефективному" автономному режимі, який не вимагав втручання людини, і це перший випадок, коли бойовий робот вбив людину без наказу оператора.

Консультант із питань національної безпеки, який спеціалізується на безпілотних системах і дронів, Зак Келленборн у своєму звіті підтвердив, що це перша подібна атака, коли коптер атакує людей без будь-яких інструкцій.

"Наскільки крихка система розпізнавання об'єктів? Як часто він неправильно визначає цілі?" — задався питанням військовий експерт.

Інший експерт Джек Вотлінг, який спеціалізується на дослідженні наземної війни в Королівському інституті об'єднаних служб, підкреслив, що цей інцидент в Лівії демонструє "строкову і важливу необхідність обговорити потенційне регулювання автономної зброї".

Організація Human Rights Watch після вбивства людини закликала затвердити заборону на розробку, виробництво та використання повністю автономної зброї, що, на думку правозахисників, "покладе край роботам-вбивцям".

Турецький ударний квадрокоптер KARGU-2

Раніше Фокус повідомляв, що десантникам показали можливості українських бойових дронів і платформ. Як стверджують розробники, новинки мають різні характеристики й озброєння, але всі вони можуть поставлятися в різних варіантах, зокрема транспортних.

Також Фокус розповідав, що військові США провели випробування секретного "дрона-камікадзе" проти ППО. Під час навчань бійці армії США провели тестові запуски розробки, яка вразила 2 з 3 цілей.