Процесори-підробки загрожують безпеці людей, — експерти

мікросхеми, нестача, підробки, проблеми
Фото: ixbt.com | мікросхема

Проблема виникла через тотальний дефіцит мікросхем.

Згідно з прогнозом фахівців, дефіцит мікросхем буде спостерігатися і наступного року.

Як повідомляє ZDNet, вже на сьогодні він відчутно вдарив по автомобільній та інших галузях, і недоотримує у 2021 році мільярди доларів можливого доходу.

Експерти припускають, що дефіцит мікросхем може привести до того, що відомі бренди почнуть розміщувати замовлення у постачальників, які раніше не пройшли б перевірку якості.

Крім того, на ринку можлива поява підроблених мікросхеми, схожих на оригінальні, які представляють потенційну загрозу безпеці та здоровʼю споживачів.

За словами дослідника контрафактної електроніки з Центру вдосконаленою інженерії життєвого циклу Діганта Даса, якщо підприємству на наступному тижні потрібно буде отримати пʼять тисяч деталей або його виробнича лінія зупиниться, то воно виявиться в ситуації вимушеної покупки і послабить свою пильність, не дотримуючись правила і не здійснюючи тестування.

Також фахівці звертають увагу на те, що через недостатню продуктивність і потенційний перегрів підроблених чіпів, особливо гострим стає питання кібербезпеки.

Уразливості підроблених чіпів можуть використовуватися хакерами не тільки для крадіжки даних, але і для злому розумних будинків і автомобілів, що фактично наражає на небезпеку життя людей.

"Не думаю, що в галузі хтось думає про це. Думаю, що компанії зараз думають тільки про дотримання графіка поставок електроніки на ринок, а не про проблему підробок. Особливо турбують медична та військова промисловість, а також будь-який бізнес, повʼязаний з безпекою", — говорить професор машинобудування в Університеті Меріленда Майкл Пехт.

Раніше Dell Technologies Inc і HP Inc відзвітували про квартальну виручку, яка перевершила прогнози аналітиків з Уолл-стріт. Компанії вважають, що нестача мікросхем вдарить по поставкам ПК у цьому році.

Також повідомлялося, що автобренди будуть скорочувати виробництво через нестачу мікросхем.

Фокус пояснював, чому дефіцит чіпів може привести до розколу у сфері електроніки.