Автобренди будуть скорочувати виробництво через брак мікросхем — Bloomberg

авто, машини, Toyota
Фото: Toyota

Побутова електроніка сприяє скороченню авторинку.

Related video

Згідно з повідомленням видання Bloomberg, світовий авторинок скоротиться у 2021 році. Причиною стане зосередження виробників процесорів на смартфонах і побутовій техніці, продажі яких ростуть через пандемію.

Компанії, що випускають смарт-електроніку, істотно наростили обсяги виробництва, а тому стали головними замовниками чіпів. Саме ця обставина змусила виробників процесорів віддавати перевагу їм. А ось автомобільні бренди змушені стояти в черзі й отримувати мікросхеми за залишковим принципом. Нагадаємо, що у 2020 році ринок смартфонів склав понад 1 млрд пристроїв у порівнянні з менш ніж 100 млн вироблених машин.

Bloomberg, посилаючись на власне джерело, стверджує, що один із великих постачальників автомобільних мікросхем отримав відмову від тайванської компанії TSMC через брак потужностей. У TSMC це не прокоментували. Також відомо, що General Motors звернулася до уряду Тайваню за допомогою в забезпеченні поставок мікросхем. Це прохання передали компаніям, що виготовляють напівпровідникові вироби, TSMC у тому числі.

У той же час, представники Ford заявили, що великий дефіцит напівпровідників створює проблеми у виробництві. А ось у компанії Honda це наочно продемонстрували — в січні 2021 року автовиробник заявив про скорочення випуску на 4 тис. автомобілів. Раніше, у грудні 2020 го, Volkswagen зізналась у зміні виробничих планів, а Toyota скоротить виробництво на заводі в Техасі.

Згідно з даними звіту China EV 100 і Roland Berger, на компоненти на основі напівпровідників до 2030 року буде припадати більше 50% вартості виробництва машини — зараз на них припадає 35% вартості.

Раніше стало відомо, що в 2022 році Tesla може почати продавати автомобіль за $ 25 тисяч.