Розміром із долоню. У Римі виявили теракотову статую у вигляді собачої голови (фото)

теракотова статуя, собача голова, долоня, людина, фото
Теракотова статуя у вигляді собачої голови

Визначити породу собаки поки що не вдалося через маленькі розміри статуетки. А що стосується її призначення, то, на думку вчених, собаче погруддя служило декорацією інтер'єру.

Related video

У Римі археологи відкопали стародавній похоронний комплекс, у якому зберігалася непошкоджена керамічна похоронна урна з фрагментами кісток і теракотовою статуєю у вигляді собачої голови, пише Daily Mail.

Знахідку було виявлено випадково. Робітники, що прокладають труби для комунальної компанії Acea у міському кварталі Аппіо Латіно, натрапили на поховання та повідомили про це дослідникам.

У ході розкопок, що проводилися поряд із гробницями, було також виявлено рештки юнака, який був похований у простій ямі без труни.

Незвичайна статуетка

теракотова статуя, собача голова, долоня, чоловік, знімок Fullscreen
Визначити породу собаки археологам поки що не вдалося, тому що статуетка дуже маленька

Маленьке собаче погруддя, яке може поміститися в долоні, нагадує декоративні деталі дренажних систем, що використовуються в похилих приміщеннях. Однак статуетка втратила зливний отвор або ж взагалі його не мала, тому вчені не виключають, що вона була зроблена в суто декоративних цілях.

Визначити породу собаки археологам поки що не вдалося, тому що статуетка дуже маленька. На думку дослідників, це може бути як представник великої породи, так і маленької, оскільки породи собак значно змінилися за останні два тисячоліття.

гробниці, розкопки, дорога, вулиця, зображення Fullscreen
Три гробниці знайшли на глибині приблизно 0,5 м під поверхнею сучасної вулиці

У римський період проводили селекційне розведення собак. Вони заводили чотирилапих як домашніх улюбленців, а також для охорони майна та худоби, причому однією з популярних порід був молоський собака родом зі Стародавньої Греції. Також вони тримали собак, які були схожі на сучасних ірландських вовкодавів, грейхаундів, мальтез і багатьох інших.

Похоронний комплекс

Як припускають учені, споруди, що становлять похоронний комплекс, були збудовані між І століттям до н.е та I століттям н.е. Три гробниці знайшли на глибині приблизно 0,5 м під поверхнею сучасної вулиці. Проте, на жаль, структури виявилися пошкодженими через попередні підземні інженерні роботи, що проводилися в цьому районі.

Усипальниці були збудовані на бетонній основі. Одна з них мала стіни з жовтого туфу (вулканічна або осадова гірська порода, що використовується як будівельний матеріал), друга була зроблена зі схожого на сітку матеріалу, а від третьої залишилася лише основа з ознаками пошкодження вогнем.

гробниці, яма, знімок Fullscreen
Як припускають учені, споруди, що становлять похоронний комплекс, були збудовані між І століттям до н.е та I століттям н.е.

Днями археологи в центральній Італії натрапили на етруський шолом, усередині якого було вигравіювано незвичайний напис із семи літер — HARN STE. Як припускають дослідники, напис вказує або місце походження шолома, або назву самого предмета чи його ім'я власника.

Також учені дізналися для чого в Стародавньому Римі використовували ляльок. Як виявилося, вони не були звичайними іграшками, насправді вони уособлювали майбутніх матерів і "готували" маленьких дівчаток до материнства.