Стеж за хвостом. Учені розповіли, як точно дізнатися, чи любить вас собака

собаки
Фото: Daily Mail | Учені з'ясували, який рух у собак показує, що тварина вас любить

Нове дослідження припускає, що позитивні емоції собаки висловлюють вилянням хвостом лише в одному напрямку.

Related video

Китайські вчені з'ясували, що собаки, коли перебувають у сидячому положенні поруч із людьми, яких люблять, виляють хвостом у правий бік і це пов'язано з активацією їхньої лівої півкулі мозку, яка відповідає за позитивні емоції, повідомляє Daily Mail.

Учені з Китайської академії наук провели дослідження на 10 собаках, щоб з'ясувати, в який бік частіше виляють хвостом собаки в положенні, коли зустрічають людину, яку вони люблять.

За допомогою приладів для відстеження рухів учені спостерігали за поведінкою собак і тим, як вони виляють хвостами під час невеликих сеансів зустрічі тварини та людини протягом трьох днів. Учені проаналізували 21 тисячу рухів хвостом у собак, щоб зрозуміти кращий напрямок виляння хвостом.

собака Fullscreen
Учені проаналізували 21 тисячу рухів хвостом у собак, щоб зрозуміти кращий напрямок виляння хвостом
Фото: Daily Mail

Дослідження показало, що собаки переважно виляють хвостом у правий бік, коли сидять, під час зустрічі з добре знайомою ним людиною. І чим більше собака знаходилася поряд із такою людиною, тим більше вона здійснювала виляння хвостом саме в правий бік. Хоча іноді хвіст прямував і вліво, але це було набагато рідше.

За словами Юн Чжана, який є автором нового дослідження, те, що собаки виляють хвостом саме у правий бік під час зустрічі з людиною, яку люблять, пов'язане з впливом лівої півкулі мозку, де обробляються позитивні емоції.

собака Fullscreen
Те, що собаки виляють хвостом саме у правий бік під час зустрічі з людиною, яку люблять, пов'язане з впливом лівої півкулі мозку, де обробляються позитивні емоції
Фото: Daily Mail

Учені вважають, що коли собака виляє хвостом вправо, це означає, що вона почувається комфортно та щасливо. А часто виляння хвостом вліво може говорити про те, що тварина злякалася або сильно нервує.

У процесі дослідження також стало відомо, що кожен собака виляє хвостом по-своєму і це схоже на те, як кожна людина має свою власну характерну ходу.

"Гарні та погані емоції пов'язані з активацією лівої та правої частини префронтальної кори головного мозку у людини. Те саме відбувається і в собак. Якщо собака виляє хвостом вправо, то активізується ліва частина з хорошими емоціями", — говорить Юн Чжан.

собака Fullscreen
У процесі дослідження також стало відомо, що кожен собака виляє хвостом по-своєму і це схоже на те, як кожна людина має свою власну характерну ходу.
Фото: Daily Mail

Учені вважають, що активне правостороннє виляння хвостом у собак свідчить про все більш позитивне сприйняття знайомої людини з часом.

У той же час вчені з Університету Лінкольна ще минулого року з'ясували, що собаки переважно правши. Їхнє дослідження показало, що більше половини собак, коли тягнуться за їжею використовують саме праву лапу.

Фокус уже писав про те, які характерні ознаки в поведінці собак можуть говорити, що собака дійсно вас любить.

Також нагадуємо, що вчені з'ясували, що всі собаки походять від різних популяцій давніх вовків.