Вчені з'ясували, що відбулося з мозком мишей, які пили Coca-Cola два місяці

Лабораторна миша, вчений, руки, фото
Фото: Getty Images | Лабораторна миша

Вчені заявляють, що часте вживання напоїв на основі коли може викликати погіршення пам'яті та когнітивних здібностей.

Related video

Вчені з Університету Південної Санта-Катарини провели дослідження на лабораторних щурах, щоб з'ясувати, як популярний газований напій Coca-Cola та інші схожих видів газовані напої впливають на мозок. Тварин напували напоями протягом двох місяців. Результати дослідження були опубліковані на сайті Sciencedirect.

У матеріалі сказано, що дослідження було спрямоване на оцінку впливу споживання Coca-cola на поведінкові зміни у самців щурів віком 2, 8 та 14 місяців.

Так, гризунів розділили за групами. Протягом 67 днів вони пили газовану воду без обмежень, а ось контрольна група пила звичайну воду. Поведінкові тести вчені почали проводити на 57-й день експерименту та закінчили на 67-й день.

На 68-й день щурів умертвили, щоб провести розтин. Вчені розсікали лобову кору та гіпокамп для аналізу антиоксидантних ферментів каталази (КАТ) та супероксиддисмутази (СОД). Також у гіпокампі вимірювали окисні маркери реактивних речовин тіобарбітурової кислоти (TBARS) та діацетат дихлор-дигідро-флуоресцеїну (DCFH).

В результаті з'ясувалося, що вживання безалкогольних напоїв викликало погіршення пам'яті при виконанні завдань у лабіринті з радіальними рукавами, у Y-подібному лабіринті та у відкритому полі у 2- та 8-місячних щурів, але не у 14-місячних.

Також у матеріалі сказано, що у тесті на уникнення гальмування відмінностей між групами не було. У лобовій корі споживання безалкогольних напоїв знижувало активність КАТ у 8-місячних щурів та активність СОД у 8- та 14-місячних щурів. У гіпокампі безалкогольний напій збільшував активність КAT у 2- та 8-місячних щурів, підвищував рівні DCFH у всіх вікових групах та підвищував рівні TBARS у 2-місячних щурів.

Які висновки було зроблено?

За словами вчених, тривале вживання безалкогольних напоїв призводить до погіршення пам'яті та окислювального стресу. Найбільшим поведінковим змінам були піддані молодші щури, проте зміни в окисній системі були виявлені у всіх віках, що оцінюються.

Раніше Фокус повідомляв, що вчені розповіли, у яких тварин найбільший мозок по відношенню до розміру тіла. Виявилося, що у представників роду дрібних мурах під назвою Brachymyrmex найбільший мозок у порівнянні з розмірами тіла.

Ще нагадаємо, що вчені назвали найстаріше вино у світі. Пляшку знайшли у 1867 у гробниці римського аристократа IV століття зв. е. на території сучасної землі Рейнланд-Пфальц у Німеччині.

Також повідомлялося, що вчені з'ясували, кому пішло на користь глобальне потепління на Землі. Швидка еволюція рептилій не пов'язана з відсутністю конкуренції, а скоріше є наслідками глобального потепління.