В Одеській області рятувальники звільнили лебедів, що застрягли на льоду в озері

порятунок лебедів, робота гсчс, Одеса, одеська область, негода в Україні, снігу в Україні, морози в Україні
Фото: прес-служба ДСНС | Життю лебедів нічого не загрожує.

Співробітникам ДСНС вдалося врятувати 16 лебедів від крижаної пастки.

Related video

Рятувальники використовували човен і спецзасіб, щоб розбити лід на озері та звільнити застряглих лебедів, — повідомляє прес-служба ДСНС.

Виклик ДСНС був здійснений близько 10:00. Повідомлялося, що в районному центрі Окни на озері застрягли лебеді. Через зниження денної температури вода на озері почала замерзати, і птахи не могли вибратися з води. Їх лапи почали примерзати до води.

У прес-службі повідомляють: для операції було залучено четверо рятувальників і човен.

рятувальники на човні Fullscreen

Зазвичай лебеді можуть спокійно перебувати на замерзлій воді. Їм досить підшкірного жиру і товщини пір'я, щоб не мерзнути. Однак у цій ситуації їхнє пересування було ускладнене.

прогноз погоди в Одесі Fullscreen

За даними сервісу weather.com, в Одесі температура повітря вночі опускається до -13 градусів за Цельсієм. Вода у водоймах замерзає, через що птахи, які живуть або харчуються на воді, можуть потрапляти в крижані "капкани".

Нагадаємо: в Україну прийшли морози і сніг. До кінця тижня температура може опускатися до -28 градусів за Цельсієм. У ДСНС попереджають про обмерзання водойм і річок. У деяких місцях Одеси товщина сніжного покриву досягає 20 см.