Ігрові ноутбуки на вітрині одного з магазинів Києва "майнили" криптовалюту (фото)

крипта, Майнінг, криптовалюта, ноутбуки
Фото: facebook.com/ritosman | Тестові ігрові ноутбуки в магазині Києва добували криптовалюту

Ноутбуки працювали в екстремальних умовах і перегрівалися. Представники магазину вже заявили, що займуться розслідуванням цього інциденту.

Виставлені для демонстрації тестові ігрові ноутбуки компанії Asus на вітрині магазину Moyo в київському ТРЦ Dream Town "майнили" (добували) криптовалюту. Про це розповіла на своїй Facebook-сторінці Маргарита Назаренко.

Дівчина написала, що, гуляючи по ТРЦ, разом із хлопцем розглядала техніку та доторкнулася до одного з ноутбуків, через що, за її словами, ледве не обпеклася.

"Він згорнув відео на ноуті й ми побачили, що була відкрита командна панель. Зʼясувалося, що на тестовому ноуті запущений майнінг ethereum (блокчейн валюта). І саме тому ноут так сильно гріється. Ноут працював в екстремальних умовах і навряд-чи довго слугуватиме майбутньому власнику після такого", — написала Назаренко.

Після цього вони перевірили ще кілька пристроїв і побачили, що ті також "майнили" криптовалюту.

На публікацію дівчини в коментарях вже відреагували представники магазина Moyo та компанії Asus. Вони повідомили, що будуть розбиратися з цим інцидентом і постараються залучити винних до відповідальності.

крипта, Майнінг, криптовалюта, ноутбуки
Представники Moyo та Asus відреагували на "майнінг" криптовалюти на тестових ноутбуках

У коментарі Фокусу представники Moyo розповіли, що їхній департамент внутрішньої безпеки проводить внутрішнє розслідування цієї ситуації.

"На жаль, факт використання програм для майнінгу в магазині підтвердився. Ми вважаємо це абсолютно неприйнятним. Саме тому всі ноутбуки ASUS ROG зі шкідливим ПЗ були вилучені з продажу та передані в сервісний центр виробника. Фахівці проведуть повну експертизу технічного стану пристроїв і відновлять програмне забезпечення, встановлене виробником", — зазначили в компанії.

Представники Moyo заявили, що вони спільно з компанією Asus обладнають демонстраційну ігрову зону в магазині ТРЦ Dream Town, в якій кожен охочий зможе протестувати можливості ноутбуків ASUS ROG на іграх будь-якої складності та за умов максимальних навантажень.

"А за попереднім погодженням з адміністрацією магазину можна буде випробувати навіть ПЗ сторонніх виробників, яке вимагає перевірки підвищеної потужності апаратної частини пристрою. Крім того, ми провели аудит інших ноутбуків, представлених в усій мережі. Фактів використання техніки для майнінгу — не зафіксовано. Також силами нашого ІТ-підрозділу ми впроваджуємо низку технічних рішень, які суттєво посилять безпеку та дозволять уникнути таких ситуацій у майбутньому", — розповіли вони.

Також у компанії підкреслили, що їм неприємно опинитися в подібній ситуації, тому вони закликають своїх колег по галузі звернути увагу на цю ситуацію, оскільки "мисливці за криптовалютами" можуть спробувати встановити такі ж програми в магазинах інших мереж.

Зазначимо, ethereum (ефіріум) є однією з найбільш популярних у світі криптовалют. Вперше на ринку він зʼявився влітку 2015 року. Станом на 16 березня 2021 року вартість однієї одиниці ethereum становить приблизно 1 803 доларів США.

Нагадаємо, 13 березня інша популярна криптовалюта, Bitcoin, вкотре оновила рекорд вартості, подолавши позначку 60 тис. доларів за одиницю.

Постійне зростання курсу біткоїну істотно збільшило попит на нього. Дійшло до того, що наприкінці січня уряд Ірану закрив 1 600 Bitcoin-ферм через масові відключення світла в країні.

Найбільший в світі постачальник платіжних послуг у біткоїнів і криптовалюти — сервіс BitPay, що випускає однойменні платіжні карти, додав підтримку електронного гаманця Apple Pay.