ДТЕК через борги залишить без води ціле місто на Дніпропетровщині

ДТЕК Дніпровські електромережі, Марганець
ДТЕК Дніпровські електромережі

Підприємство пішло на радикальні заходи, адже міська рада Марганця не виплатила понад 11 мільйонів гривень.

З 22 березня акціонерне товариство ДТЕК "Дніпровські електромережі" через борг вирішило відключити електрику водоканалу міста Марганець Дніпропетровської області. Про це повідомила пресслужба комунального підприємства.

Потік енергії зупиниться в насосній станції першого підйому і насосно-фільтрувальній станції другого підйому, які забезпечують водою Марганець, а також селище Томаківку і частину Томаківського району. У зв'язку з цим адміністрація водоканалу Марганецької міської ради звернулася до городян з проханням запастися питною водою до відключення.

"Підприємство і керівництво міста наразі вживають необхідних заходів щодо недопущення припинення електропостачання об'єктів водопостачання населення", — підкреслила пресслужба.

Закон «Про ринок електричної енергії», Правила роздрібного ринку і Кодекс Систем Розподілу дозволяють підприємству обмежувати електропостачання в разі великої заборгованості. Марганецький водоканал заборгував ДТЕК 11,4 мільйонів гривень.

Як пише регіональний сайт "056.ua", ДТЕК неодноразово надсилав листи про заборгованість підприємству «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Марганецької міськради, а також Дніпровської обласної державної адміністрації. У "Дніпровських електромережах" покладають відповідальність за можливе відключення електроенергії на міський водоканал Марганця. Представники ДТЕК нагадали, що клієнти зобов'язані вчасно платити за надані послуги.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що після 1 квітня тариф на електроенергію для населення залишиться колишнім — 1,68 грн/кВт * год. За його словами, заможні люди повинні платити більше, а ті, хто не можуть оплачувати ринкові тарифи, повинні отримувати державні субсидії. Чиновник припустив, що з часом ціна може змінитися, але передбачити терміни поки не можна.

Фокус також писав, чому енергетика України взимку 2021 року зіткнулася з кризою, і коли можливі планові відключення електрики по всій країні.