"Ситуація складна". Данилов анонсував указ Зеленського про вакцинацію населення від коронавірусу

коронавірус, вмкцінація, данилов, рнбо, указ президента, фото
Фото: скриншот

В Україні поки першу дозу вакцини отримали тільки 0,7% населення.

На засіданні Ради національної безпеки і оборони (РНБО) 2 квітня розглядалося питання про вакцинацію населення. Це було одне з ключових питань, заявив секретар Ради Олексій Данилов в ефірі телеканалу "Україна".

"У нас дуже складна ситуація з поширенням коронавірусної інфекції", — підкреслив він.

Деталей обговорення Данилов не розкрив, але сказав, що "найближчим часом буде указ президента, який відобразить рішення РНБО, що стосується вакцинації нашого населення".

Раніше президент Володимир Зеленський звернувся до українських політиків і закликав не дискредитувати процес вакцинації і самі вакцини, які закуповує Україна. Він підкреслив, що китайську вакцину CoronaVac, перша партія якої прибула в Україну 25 березня, використовують в 18 країнах, в тому числі — в Туреччині. Уколи цього препарату вже зробили президенту країни Реджепу Ердогану і патріарху Варфоломію.

Нагадаємо, на сьогоднішній день Україна отримала 715 тисяч доз двох вакцин.

З початку кампанії щеплено 286 647 чоловік, що складає 0,7% населення. За 2 квітня вакцину отримали 18 814 осіб, а 1 квітня — 19 097. Вважається, що для досягнення колективного імунітету рівень вакцинації в країні повинен бути на рівні 70%.

30 березня глобальна ініціатива COVAX повідомила Міністерству охорони здоров'я України про виділення додаткових 947 700 доз вакцини Pfizer-BioNTech, які планують доставити в країну до кінця червня. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Ще 117 000 доз вакцини Pfizer-BioNTech в рамках цієї ж ініціативи Україна очікує у найближчі тижні.

За словами Ляшка, в нашій країні буде достатньо вакцини, щоб вакцинувати 50% населення до кінця 2021 року.

Українські медики, за словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, можуть вакцинувати до 5 млн осіб на місяць. МОЗ планує, що до кінця 2021 року вакциновано від коронавируса не менше 60% дорослого населення країни.