Поліція перевіряє спецпропуски на зупинках і станціях метро Києва (відео)

Київ, поліція, метро
Фото: Pavlovsky News | Поліція чергує в метро Києва

Багато пасажирів намагаються пройти за допомогою карток без вказівки ПІБ, однак їх не пускають у громадський транспорт.

З 5 квітня поліцейські почали перевіряти у пасажирів спецпропуски для громадського транспорту Києва. Про це повідомляє телеграм-канал Pavlovsky News.

З понеділка їздити столицею можна тільки за "спеціальними квитками". Патрульні чергують на кінцевих зупинках маршруток і на станціях метро, не пускаючи людей без спецперепусток. Зокрема, поліцейських помітили в районі Академмістечка.

Співробітники поліції повідомили, що стоять для забезпечення громадського порядку, адже багато пасажирів обурюються і намагаються пробратися в транспорт всупереч карантинним обмеженням. Правоохоронці не пускають людей без спеціальних перепусток і радять їм їхати до роботи на таксі.

Поліція, спецпропуски, метро, Київ
Поліція перевіряє перепустки в метро Києва
Фото: Pavlovsky News

Багато пред'являють документи, в яких не вказане ім'я та прізвище — таких киян теж "розвертають", адже потрібно підтвердити особистість і місце роботи. За словами власників, такі перепустки їм видали на роботі, однак в інтернеті з'явилися повідомлення про незаконний продаж "спецквитків" саме в такому вигляді.

Раніше мер Києва Віталій Кличко попередив, що крім спецперепусток пасажирам потрібно носити при собі посвідчення особи державного зразка. За словами мера Києва, іменні документи видаватимуть працівникам критичних підприємств столиці. При цьому спецпропуск не є підставою для безкоштовного проїзду в громадському транспорті — його потрібно оплачувати, як і завжди.

Прес-служба КМДА оприлюднила порядок отримання спецпропусків для проїзду в громадському транспорті. Роботодавці повинні подати до Департаменту транспортної інфраструктури лист, в якому обґрунтувати необхідність видачі таких документів. Якщо все в порядку, то столична влада видасть пропуски на імена співробітників підприємств безкоштовно.

Глава Асоціації перевізників столиці й області Ігор Мойсеєнко розповів, що з 5 квітня в Києва скоротиться кількість маршруток, а деякі рейси можуть скасувати через локдаун. За його словами, водії не можуть контролювати наявність спецперепусток, а тому можуть виникати конфлікти з пасажирами.