Майже тисяча кажанів опинилися на волі в Харкові (відео)

кажан
Фото: РІА Воронеж | Кажан виду вечірня руда

Рукокрилі, які достатньо наїлися та вдосталь виспалися за зиму, тепер будуть мешкати поруч із жителями Харківської області. Багато хто віддає перевагу селитися в будинках.

У Харкові випустили на волю майже тисячу кажанів, яких виходили в спеціальному реабілітаційному центрі. Про це розповіли журналісти "ТСН".

Взимку 2021 року харківський реабілітаційний центр прихистив рекордну кількість кажанів — три тисячі особин, здебільшого, маленьких. Це єдина установа для рукокрилих на всю Україну, тому тварин звозять сюди з різних регіонів. Третина кажанів успішно перезимувала, тому їх відпустили в дику природу під Харковом, де вони зможуть нормально жити до наступних заморозків.

Місцеві жителі, зокрема діти, отримали можливість познайомитися з незвичайними тваринами і навіть потримати їх на руках. Судячи з кадрів, рукокрилі дуже звикли до людей, тому не поспішали відлітати.

Найбільше центр прийняв вечірніх рудих — це широко поширений вид в Україні, однак серед "пацієнтів" траплялися австрійські вухасті та представники інших рідкісних рукокрилих. Знайдених малюків вигодували і підлікували, а також помістили в холодильник на дозимівлю, перш ніж виписувати з реабілітаційного центру. Зараз вже досить тепло, щоб вони могли вижити в диких умовах.

"Дуже багато кажанів потрапляють з різними травмами. Здебільшого, це проблеми з крилами, пальцями, з кінцівками. Більшість, відсотків 80 — це особини, яких потурбували під час ремонтів", — заявила глава центру Олена Прилуцька.

Нещодавно Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що вважає передачу коронавірусу від кажанів людям через інших тварин найбільш вірогідною версією.

У Великобританії знайшли рідкісного кажана, який не зустрічався більше ста років. Підковоподібний кажан опинився на межі вимирання, проте один із представників з'явився в Дуврському замку графства Кент у переході, який зазвичай закритий для відвідувачів. Ймовірно, тварина вибрала це місце через його безлюдність і захищеність.