Індія відновить експорт вакцини AstraZeneca, названі терміни

коронавірус, вакцина, індію, astrazeneca, Адар Пунавалла, фото
Фото: yahoo.com

Брак в Індії сировини і матеріалів може на п'ять-шість місяців загальмувати терміни постачань ще однієї вакцини, яку чекають в Україні, — Novavax.

Serum Institute зможе відновити експорт вакцини AstraZeneca до червня, якщо епідемічна ситуація в Індії покращиться. Про це сказав в інтерв'ю Associated Press (AP) виконавчий директор компанії Адар Пунавалла.

До цього всі постачання вакцини будуть йти на внутрішній ринок. "Ми повинні захистити свій народ", — сказав він.

Пунавалла визнав, що таке рішення позначилося на зобов'язанні за договорами про постачання вакцин за кордон, і тепер йому телефонують лідери різних держав з метою обговорити цю проблему. "Мені довелося всім чемно пояснити ситуацію", — сказав він.

Керівник Serum Institute запевнив, що більшість лідерів ставиться до дій індійської сторони з розумінням, тому що на фоні пандемії їм доводиться стикатися з аналогічними вимогами внутрішньої політики. "Націоналізм живе до певної міри всюди", — сказав він, нагадавши про заходи щодо обмеження експорту вакцин в Європі і про обмеження США на експорт матеріалів, потрібних для виробництва вакцин.

Також він попередив, що нестача в Індії сировини і матеріалів може на п'ять-шість місяців загальмувати терміни постачань його компанією ще однієї вакцини — Novavax. "Сьогодні криза постачань", — сказав він.

Нагадаємо, що 500 тисяч доз вакцини CoviShield (AstraZeneca), які Україна закупила в Індії, повинні бути використані до 23 червня 2021 року. На сьогодні для першого щеплення використано близько 305 тисяч доз. Обидва щеплення повинні робитися вакциною одного типу.

У МОЗ запевняють, що українцям, які зробили перше щеплення проти коронавірусу вакциною AstraZeneca/CoviShield, можна робити друге щеплення вакциною AstraZeneca, виробленою на інших виробничих майданчиках. За словами чиновників, у квітні вони чекають на 360 тисяч доз вакцини від компанії AstraZeneca-SKBio, розташованої в Південній Кореї.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив 22 лютого, що Serum Institute надасть Україні 5 млн доз вакцини від коронавірусу Novavax. Загальний обсяг цієї вакцини, який очікується в Україні, становить 15 млн доз. Перші постачання заплановані на липень 2021 року.