Вертольоти підняли за тривогою: ЗСУ провела масштабні навчання на кордоні з Кримом (відео)

ВСУ, вертоліт
Фото: Скріншот відео Командування об'єднаних сил ЗС України | Вертоліт ЗСУ на кордоні з Кримом

Десантники і вертолітники показали, як вміють давати відсіч ворогам, а також рятувати поранених товаришів.

Українські військові проводять масштабні навчання неподалік від кордону з Кримом, готуючись відбивати атаки умовного супротивника з Чорного моря. Подробиці та відео в соцмережі "Фейсбук" опублікувала прес-служба Командування об'єднаних сил ЗС України.

Під час навчань, максимально наближених до бойових умов, екіпажі бойових вертольотів Збройних Сил України та військовослужбовці десантно-штурмових підрозділів відпрацьовують заходи з боротьби з морським десантом на морському узбережжі. Днями українські десантники піднялися за тривогою, виконали марш-кидок, зайняли плацдарм і виконали завдання з оборони берега. Вони також застосовували бойову техніку, міномети, гранатомети і стрілецьку зброю.

"Зі свого боку екіпажі вертольотів армійської авіації забезпечили вогневу підтримку десантників і відпрацювали заходи щодо евакуації поранених із поля бою", — розповів командувач ЗСУ Сергій Наєв.

Генерал-лейтенант наголосив, що питання збереження життя бійців є обов'язковим елементом підготовки військовослужбовців на півдні України, тому в кожному тренуванні є вправи з надання домедичної допомоги пораненим. Як додав Наєв, тільки оперативна та правильна евакуація забезпечують потерпілому виживання і повноцінне одужання.

Раніше з'явилася інформація, що на півдні України оголосили збори територіальної оборони ЗСУ. Головною метою називають поліпшення здібностей командирів з управління військами, а також підвищення навичок військовослужбовців. Особливу увагу Сухопутні війська планують приділити захисту територій на кордоні з Кримом.

Писали також, що в Україні розробляють армійський бронеавтомобіль "Козак-7" для ЗСУ. За словами виробника НВО "Практика", універсальна платформа на базі Ford F-550 дозволить в майбутньому збирати транспорт під різні цілі. Розробники встановили на автомобіль посилені мости, ресори, амортизатори, кардани, стабілізатори і маточини коліс, які придбали в одній з країн НАТО.

6 квітня два бійці ЗСУ загинули через обстріл у Донецькій області.