Майже півмільйона риб загинули в Азовському морі: поліція відкрила провадження (фото)

Бички, Бердянськ, мор риби
Фото: Азовський рибоохоронний патруль | Мертві бички під Бердянськом у Запорізькій області

За підрахунками фахівців, у результаті інциденту Україна втратила понад 90 мільйонів гривень.

Бердянський районний відділ поліції відкрив кримінальну справу через масову загибель риби в Запорізькій області. Про це повідомила пресслужба Азовського рибоохоронного патруля.

Ще в березні при обстеженні прибережної зони Білосарайської затоки інспектори зафіксували безліч мертвих бичків жабоголових. Фахівці нарахували неподалік від села Куликівське 467 тисяч загиблих особин і оцінили збитки, завдані рибному господарству України, у 90,5 мільйонів гривень.

Бички, Бердянськ
Бички під Бердянськом
Фото: Азовський рибоохоронний патруль

Поліція розслідує випадок масового знищення водних біоресурсів в Азовському морі і веде кримінальне провадження за ч.1 ст. 242 КК (Порушення правил охорони вод).

"Азовський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними і дотримуватися встановленого природоохоронного законодавства. Якщо ви помітили порушення, прохання терміново повідомляти за телефонами цілодобової телефонної "гарячої лінії", — звернулася до українців пресслужба рибоохоронного патруля.

Бердянськ, бичок
Пошесть бичка під Бердянськом
Фото: Азовський рибоохоронний патруль

Раніше стало відомо про чергову загибель червонокнижних птахів у заповіднику "Асканія-Нова" в Херсонській області. Регіональна поліція відкрила вже шість кримінальних проваджень через пошесть тварин, які об'єднали в одне. Випадки кваліфікують як забруднення або псування земель.

Востаннє зафіксували смерть 61 сірого журавля. Начальник відділення Нацполіції в Чаплинці Сергій Ященко доповів, що кілька трупів відправлять на експертизу, щоб встановити точну причину їхньої смерті. Керівник "Асканії-Нової" Віктор Гавриленко повідомив, що за 25 кілометрів від заповідника знайшли ще 130 червонокнижних птахів. За його слова, недобросовісні фермери розкидають на полях отруту, якою і труяться рідкісні тварини.

До цього групу Go_A звинуватили в експлуатації рідкісного птаха в кліпі для "Євробачення-2021". Представили природоохоронної організації "UAnimals" обурилися, що в кліпі на пісню "Шум" зняли курганника (він же степовий канюк), який занесений до Червоної книги України.

Пізніше автори відеокліпу гурту Go_A пояснили, що таким чином намагалися привернути увагу до видів тварин, що вимирають.