У Києві та Львові запустили безкоштовне таксі на час локдауну: як скористатися

Таксі, Uklon
Фото: avtomagija.ua | Автомобіль таксі Uklon

Замовити пільгову машину від Uklon зможуть донори крові та пацієнти з онкологічними захворюваннями.

Послуги безкоштовного таксі діють в Києві та Львові з 5 квітня на весь період локдауну в рамках проекту "#ВАРТОЖИТИ". Про це в четвер повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Онлайн-сервіс Uklon за допомогою волонтерів та технічних партнерів відновили роботу "гарячої лінії" на замовлення таксі для онкопацієнтів, але поки тільки в двох містах України. За перші три дні послугою вже скористалися 255 осіб, організатори акції витратили на перевезення 37 089 гривень.

Замовити таксі можна за телефоном:

5522 — для абонентів lifecell і Vodafone Ukraine (безкоштовно)

+38 (093) 170 72 19 — для абонентів Kyivstar (вартість дзвінків згідно з тарифом оператора)

Як повідомляє Львіврада, на наступному тижні в Києві та Львові зможуть безкоштовно їздити на таксі донори крові, щоправда, тільки в центр збору та додому. Цю послугу можна замовити за тими ж номерами, вказаними вище. Фонд "#ВАРТОЖИТИ" планує з часом запустити безкоштовні таксі ще в 21 місті України, де доступний сервіс Uklon. Зазначається, що середня вартість поїздки донора в центр крові становить 120 гривень, ще стільки ж потрібно на зворотній проїзд.

"В умовах пандемії коронавірусу по всій країні виникла проблема — критична нестача донорської крові та неможливість її здати через те, що робота громадського транспорту фактично паралізована", — підкреслила прес-служба Львівської міськради.

Раніше під час локдауну в Києві ввели спецпропуски на громадський транспорт із 5 квітня. Поліція перевіряє наявність документа на станціях метро та зупинках, а також перевіряє їх справжність.

З початком локдауну послуги таксі в Києві подорожчали майже втричі, сервіс "Uklon" також підвищив тарифи на проїзд. АМКУ почав розслідувати аномальне зростання цін на таксі після того, як отримали безліч скарг від пасажирів.

З 30 березня у Львові ввели режим спеціальних перевезень та скасували пільги на проїзд всіх категорій в громадському транспорті.