"Недостатньо вакцин": в ОП пояснили низькі темпи щеплення від COVID-19 в Україні

вакцинація в Україні, вакцинація від коронавируса, вакцина від коронавируса
Фото: lrt.lt | Вакцинація

За словами заступника голови Офісу президента, система вакцинації здатна робити в десятки разів більше щеплень на добу.

Причина низьких темпів вакцинації в Україні від COVID-19 криється в недостатній кількості власне вакцин. Про це заявив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко в інтерв'ю "Радіо НВ".

За словами Тимошенка, вакцинація в Україні йде за планом: зараз щеплення роблять військовим і медикам, а також людям старше 80 років. Контролює питання боротьби з COVID-19 президент Зеленський. Саме тому він своїм указом схвалив створення Національного плану вакцинації проти коронавірусу, пояснив заступник голови ОП.

"План був і за ним триває вакцинація і зараз. Але президент контролює питання боротьби з ковідом. Тому він ініціював такий указ, щоб зафіналізувати вже остаточний план вакцинації. У нас змінюються поставки вакцин, і це не тільки в Україні, тому вирішили, що саме за указом президента буде фіналізований план вакцинації", — зазначив Кирило Тимошенко.

Заступник голови ОП пояснив занадто низькі темпи вакцинації відсутністю власне доз для щеплень і заявив, що нинішня система за необхідності здатна робити в десятки разів більше щеплень.

"Такого більше не буде. Адже зараз темпи (вакцинації — Ред.) зумовлені тим, що недостатньо вакцин. У квітні чекаємо кілька поставок від різних компаній і від COVAX. Ми розуміємо, що побудували систему, яка здатна робити в десятки разів більше вакцинацій на добу", — запевнив Тимошенко.

Нагадаємо, на закупівлю вакцин від коронавірусу вже витрачено 40% виділених грошей. Україна витратила за два роки на закупівлю вакцин 2,55 млрд грн, натомість ми отримали 715 тисяч доз вакцин, з яких 232 тисячі були використані.

Як заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, в Україні буде достатньо вакцини, щоб вакцинувати 50% населення до кінця 2021 року.