Медведчук продав Росії завод, який потрапив під санкції, — "Схеми"

Медведука, санкції проти Віктора Медведчука, бізнес Медведчука
Віктор Медведчук

Всього нардеп, за даними журналістів, втратив контроль над шістьма підприємствами у РФ.

Народний депутат від партії "Опозиційної платформи — За життя" Віктор Медведчук і його сім'я втратили шість компаній у Росії. Однак велике родовище нафти політик вирішив залишити собі. Про це повідомляють журналісти "Схем" з посиланням на дані реєстру юридичних осіб РФ.

За даними журналістів, 5 квітня 2021 змінила власників російська компанія "Південь Енерго", якою, згідно з декларацією політика, володіла його дружина Оксана Марченко.

Зараз 93% цієї компанії контролює російська "Петон інвест технолоджі", яка є "дочкою" великого підрядника Газпрому — "Науково-дослідного проектного інституту нафти і газу "Петон".

А оскільки "Південь Енерго" є материнською компанією нафтопереробного бізнесу умовної групи НЗНП, сім'я Медведчука втратила контроль ще над п'ятьма підприємствами: НЗНП, "Югтранс-НЗНП", "НЗНП Інжиніринг", "Роузвуд Шиппінг" і "Новошахтинський завод нафтопродуктів".

Саме Новошахтинський завод, за даними РНБО України, нібито постачав нафтопродукти в ОРДЛО.

При цьому журналісти відзначають, що сім'ї нардепа, а також його соратник Тарас Козак продовжують володіти компанією НЗНП Трейд, яка, завдяки отриманому праву на сумнівному конкурсі, видобуває нафту на Гавріківському родовищі в Ханти-Мансійському окрузі. Його запаси оцінюються у майже 137 млн тонн.

Нагадаємо, 19 лютого 2021 року президент Володимир Зеленський за рекомендацією РНБО ввів персональні санкції проти нардепів від ОПЗЖ Віктора Медведчука і Тараса Козака за "фінансування тероризму". Санкції, зокрема, передбачають блокування активів та заборони на виведення капіталу за межі України. Обмеження діятимуть протягом трьох років.

Також стало відомо, що ДБР відкрило кримінальне провадження щодо державної зради Медведчука і Козака. Про це повідомив народний депутат фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко посилаючись на інформацію, отриману від Офісу генпрокурора.