МОЗ не гарантує. Pfizer може прибути в Україну 14 квітня, але це не точно

віктор ляшко, моз, головний санлікар, вакцинація в Україні, pfizer, щеплення
Фото: Кабінет Міністрів України | Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко

Те, коли злетить і коли приземлиться літак з вакциною, ніяк не залежить від української сторони, каже Віктор Ляшко.

Перші поставки вакцини Pfizer в рамках програми COVAX повинні прибути в Україну наступного тижня, але дата прибуття може зміститися. Як повідомляє "РБК-Україна", про це на зустрічі з представниками ЗМІ заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Вищезазначена партія вакцин налічує 117 тисяч доз.

"Ми розраховуємо на те, що літак з вакциною прилетить до України 14 квітня. Цей літак задрафтован ЮНІСЕФ. Але літак поки ще не злетів. Тому може бути, що 14 числа він не приземлиться в Україні. З яких причин — це залежить не від мене", — заявив головний санлікар.

Ляшко також заявив, що перша партія американо-німецької вакцини піде на щеплення персоналу і мешканцям будинків для людей похилого віку. Після того, як ця група буде щеплена, Pfizer нібито почнуть отримувати прикордонники і співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Раніше заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що причиною низьких темпів вакцинації в Україні є недостатня кількість самих вакцин.

При цьому він зазначив, що нинішня система при необхідності здатна робити в десятки разів більше щеплень, і поклав надію на прибуття вакцин в квітні, зокрема від COVAX.

Нагадаємо, на закупівлю вакцин від коронавірусу вже витрачено 40% виділених грошей. Україна витратила за два роки на закупівлю вакцин 2,55 млрд грн, натомість ми отримали 715 тисяч доз вакцин, з яких 232 тисяч було використано.

Як заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, в Україні буде достатньо вакцини, щоб вакцинувати 50% населення до кінця 2021 року.