Нестямні крики хворих і кусючі таргани. Харківський журналіст розповів про лікування в ковід-лікарні

Харків, коронавірус, лікарня, лікування
Фото: 057.ua | пацієнти лікарні

Госпіталізований з коронавірусом чоловік поділився особистим досвідом перебування в лікувальному закладі.

Журналіст з Харкова Євген Мірошниченко розповів, з чим йому довелося зіткнутися під час лікування коронавірусної інфекції у так званій "чорнобильській" місцевій лікарні. Так у Харкові називають обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення, в якому проходять реабілітацію учасники ліквідації аварії на ЧАЕС.

За його словами, госпіталізували його після того, як сатурація у нього впала до 89, пише місцевий сайт 057.ua.

"Разом зі мною лежали троє чоловіків. У палаті були три кисневі точки і один концентратор, дві тумбочки на чотирьох пацієнтів. Туалет був один на дві палати, душу не було зовсім. Палата просто кишіла тарганами, таких великих я не бачив навіть у студентському гуртожитку. Вночі вони "стрибали" на тебе і кусали, спати без футболки було неможливо, всі продукти доводилося зберігати в холодильнику. Ще однією "родзинкою" була знімна ручка на вікні, яку після провітрювання забирали санітарки, щоб пацієнти не вчинили суїцид", — ділиться спогадами Євген.

Харків, коронавірус, лікарня, обладнання,
кисневий концентратор

Однак, продовжує журналіст, таргани та гігієнічні незручності — ніщо порівняно з психологічною пригніченістю через стан хворих.

"Кожну ніч доводилося чути нелюдські крики пацієнтів, спати майже не виходило, я постійно бігав за допомогою до медсестер, переживаючи за те, щоб ніхто не помер. Одного разу пенсіонер почав несамовито кричати і для чогось вирвав кисневу точку. Літнього чоловіка прив'язали до ліжка, замість кисневої точки його підключили до сіпап-апарату, який кожні 10-20 секунд періодично "вив" як сирена цивільної оборони. Вночі він світився червоним кольором на всю палату", — пише Євген Мірошниченко.

Журналіст зазначив, що лікування COVID-19 вкрай складне, до того ж, частину ліків доводиться купувати за свій рахунок,

"Протягом всього лікування кожен день мені ставили 5-7 крапельниць і видавали близько десятка таблеток. Також в 6 ранку медсестра робила укол в живіт", — згадує чоловік.

Харків, коронавірус, лікування, препарати
Ліки для лікування коронавирусу

У результаті його виписали з лікарні через вісім днів після початку лікування.

"Після виписки спускався на ліфті разом з однією з санітарок, яка несподівано сказала наступне: "Я дуже рада, що ви одужали. Прошу вас розказуйте всім, що відбувається в лікарні. Розповідайте, що коронавірус — це не жарти і від нього тут вмирають люди", — підсумував журналіст.

Нагадаємо, згідно з даними МОЗ, станом на вечір, 9 квітня число ліжок, зайнятих пацієнтами з підозрою або підтвердженим діагнозом COVID-19 по Україні, становила 49 456 з 79 815 (61,96% від загальної кількості).

Також стало відомо, що Кабінет міністрів дозволив медикам використовувати технічний кисень для підтримки пацієнтів з коронавірусною інфекцією.

Зі свого боку, мер столиці Віталій Кличко повідомив, що ситуація в Києві із заповненістю коронавірусних лікарень дуже складна: більшість медзакладів, які приймають хворих коронавірусом, переповнені.