Заробляли на померлих від COVID-19: поліція затримала лікарів однієї з лікарень Києва

Поліція, лікар, Київ
Фото: Нацполіція | Поліція затримала лікарів однієї з лікарень в Києві

На думку слідчих, медики вимагали з родичів хабара за послуги, які зобов'язані надавати безкоштовно.

У Києві правоохоронці затримали двох лікарів, яких підозрюють у вимаганні грошей за видачу тіла загиблої від коронавірусу. Подробиці повідомляє прес-служба столичної Національної поліції на офіційному сайті.

За версією Департаменту стратегічних розслідувань, завідувач патологоанатомічним відділенням та патологоанатом однієї з київських лікарень вимагали хабарі від родичів померлих за послуги, які МОЗ ухвалив проводити безкоштовно. Зокрема, за зберігання тіл у камерах моргу, швидке проведення розтину, підготовку до поховання людей після смерті від COVID-19.

В останньому випадку медики нібито пообіцяли за гроші підготувати та передати близьким тіло жінки, яка померла від коронавірусної інфекції. 13 квітня правоохоронці затримали завідувача та його підлеглого під час отримання "оплати", встановлюються інші епізоди корупційної діяльності. Слідчі під керівництвом міської прокуратури Києва також зʼясовують, хто ще може бути причетний до незаконної схеми.

Раніше зʼявилася інформація, що в лікарні "Феофанія" блогерів вакцинували під виглядом медпрацівників. За даними джерел, медики мінімум двічі робили щеплення проти коронавірусу людям, хто ніяк не стосується закладу. При цьому нібито використовувалися залишки препарату.

Писали також, що в Києві лікарі відмовилися приймати жінку з COVID-19, в якої почалася кровотеча. Радниця комітету Верховної Ради з прав людини Ірина Суслова заявила, що українка хворіла вже 14-й день і не становила загрози для навколишніх, а маткова кровотеча стала побічним ефектом лікарського препарату.

У Чернівецькій області від COVID-19 померла 28-річна вагітна лікарка-педіатриня Марʼяна Маланнік і її ще ненароджена дитина. За даними обласної адміністрації, дівчина з березня лікувалася вдома, а потім її госпіталізували з двобічною пневмонією.