У Чернівецькій області через спалах африканської чуми на забій відправлять 21 тисячу свиней

Свині, інфекція, свиняча чума, знищення свиней
Фото: Regnum | Свині

Усього за одну ніч там померли 400 тварин. Тому в трикілометровій зоні навколо ферми ввели карантин.

На Буковині стався спалах африканської свинячої чуми, у результаті якої всього за одну ніч померли 440 голів тварин. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на начальника Держпродпотребслужби в Чернівецькій області Анжелу Корон.

Спалах стався в одному з приватних фермерських господарств села Котелеве. Серед померлих тварин як молодняк, так і свиноматки.

14 квітня була проведена комісія, яку очолював заступник голови Чернівецької ОДА Богдан Ковалюк. На ній було прийнято рішення знищити 21 тисячу голів свиней. Після цього тварин повинні утилізувати.

За словами фахівців, це дуже велика кількість, тому працювати доведеться спільно з підприємством, де стався спалах. Поки що вони не знають, звідки на фермі вірус.

"Зазвичай це інфікування від диких тварин, у тому числі від диких кабанів. Але могли і з кормами занести, або навіть працівники. Це все будуть розслідувати. До нас їде комісія з Києва. Це вперше такий масовий випадок", — зазначила керівник обласного управління Держпродпотребслужби.

Крім цього, у трикілометровій зоні навколо села ввели карантин, а зона в радіусі 10 км тепер під наглядом фахівців.

Поки що невідомо, яких збитків зазнало підприємство.

Як повідомлялося раніше, у Херсонській області через пташиний грип померла майже сотня лебедів.

У січні 2020 року спалах пташиного грипу був зафіксований на підприємстві "Хутір" у Вінницькій області. Тоді від імпорту птиці з України відмовилися кілька країн.

Нагадаємо також, що пташиний грип H5N8 уперше передався людині.