Справа "Фортуни": з ветерана АТО частково зняли підозри

підозра Котеленець, прокуратора
Фото: facebook / Олена Білозірська | "Фортуна" в зоні ООС, 2016 рік

Вікторію Котеленець затримали в січні нинішнього року за зовнішню схожість з бойовиком, яка конвоювала полонених в окупованому Донецьку у 2014 році.

Прокуратура зняла частину підозр з ветерана АТО Вікторії (Фортуна) Котеленець підозри у жорстокому поводженні з українськими полоненими. Про це повідомляє видання "Ґрати".

За словами адвоката військовослужбовця Віталія Коцура, поліція вважає, що вона нібито конвоювала "парад" українських полонених у Донецьку у 2014 році. Раніше їй інкримінували участь у незаконних збройних формуваннях і жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням.

парад полонених "ДНР"
Вікторія Котеленець (зліва) і Ольга Сухова (праворуч)
Фото: Ґрати

Тепер звинувачення про жорстоке поводження прибрали з нової підозри. Після проведення портретної експертизи вдалося встановити, що жінка на "параді" — це не вона, а донеччанка Ольга Сухова.

"Ми знайшли свідка, який навчався з Суховою і впізнав на фото саме її. Тому вони і відмовилися від підозри у жорстокому поводженні з військовополоненими або цивільним населенням", — розповів Віталій Куцор.

Вікторія з позивним "Фортуна" родом з Донецька, з якого вона поїхала у 2015 році. З 2015 по 2017 рік служила у "Правому секторі" та "УДА". У січні 2021 приїхала в Київ, щоб отримати посвідчення Учасниці бойових дій. Після цього її затримали.

Нагадаємо, ветерана АТО затримали 19 січня через схожість облич Вікторії Котеленець з жінкою на "параді полонених". Вже 3 лютого суд відпустив Котеленець під домашній арешт. Раніше її кілька разів допитували в СБУ, але кожен раз співробітники спецслужби переконувалися, що на фото не вона.