У Харкові поліцейський намагався дати хабар, щоб його не покарали за інший (фото)

Харків, поліцейський, хабар, затримання,
Фото: khar.gp.gov.ua | Поліцейського затримали на хабарі

Правоохоронець сподівався таким способом уникнути відповідальності за корупцію.

У Харкові співробітник правоохоронних органів намагався дати хабар слідчому Державного бюро розслідувань для того, щоб уникнути покарання за інший випадок корупції, в якому його підозрюють.

Як повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області, начальник одного з відділів Краматорського районного управління поліції намагався дати хабар слідчому ДБР, щоб той не привертав його до кримінальної відповідальності.

Відомство уточнює, що правоохоронець є фігурантом справи за ч. 3 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди).

Слідчий ДБР повідомив своє керівництво про цю пропозицію правоохоронця. У вівторок, 13 квітня після передавання слідчому ДБР трьох тисяч доларів США, поліцейського затримали.

Харків, поліцейський, хабар, долари,
Хабар, який намагалися вручити співробітнику ДБР

Йому повідомили про підозру за фактом надання неправомірної вигоди посадовій особі, що займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 369 КК України). Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до восьми років із конфіскацією майна або без такої.

Нагадаємо, в Києві правоохоронці затримали двох лікарів, яких підозрюють у вимаганні грошей за видачу тіла загиблої від коронавірусу. На думку слідчих, медики вимагали з родичів хабара за послуги, які зобов'язані надавати безкоштовно.

У Хмельницькій області начальника одного із секторів Головного Управління Національної поліції затримали за корупцію. Підозрюваний намагався виїхати з місця події, щойно отримав гроші від передбачуваного наркоторговця.

Також повідомлялося, що в березні СБУ заявила про викриття на хабарництві заступника директора одного з інститутів Національної академії наук. Академік нібито обіцяв бізнесменові надати в оренду приміщення Інституту електродинаміки в центрі Києва.