ФСБ Росії влаштувало провокацію проти українських "Гюрз-М" біля Керченської протоки

провокація на керченському протоці, сутичка фсб і ВМСУ
Фото: Вiкiпедiя | Гюрза-М

Принаймні 6 російських кораблів здійснювали небезпечні маневри поруч з нашими моряками, які супроводжували комерційні судна.

В Азовському морі стався інцидент між російськими катерами ФСБ і українськими. Про це повідомляє редактор BlackSeaNews Андрій Клименко у Фейсбуці.

BlackSeaNews — українське аналітичне видання, яке спеціалізується на відстеження ситуації у Чорноморському регіоні. Фінансується за рахунок Європейського фонду за демократію.

За його даними, провокація відбулася в ніч з 14 на 15 квітня. Принаймні 6 російських катерів ФСБ здійснювали провокаційні маневри стосовно українських "Гюрза-М". У складі російських кораблів було 5 патрульних катерів і один корабель Берегової охорони Прикордонної служби ФСБ РФ.

"Ніч була гарячою... За словами джерел, вночі у відповідь на загрози кораблів РФ нашим морякам довелося попереджати про готовність застосування зброї. Поговорили", — стверджує Клименко.

Він стверджує, що інформацію він перевірив особисто, подія сталася за 25 миль від Керченської протоки. Українські кораблі супроводжували комерційні судна через протоку.

Гюрза-М — малі броньовані артилерійські катери, які виробляються в Україні з 2012 року. Зараз на озброєнні ВМС України знаходиться 7 таких суден.

Нагадаємо, РФ перекинула ряд кораблів Каспійського флоту у Чорне моря для проведення навчань.

25 листопада 2018 року під час планового переходу з порту Одеси до Маріуполя росіяни захопили три українських кораблі Гюрза-М і буксир "Яни Капу". Це був перший випадок агресії під прапорами РФ проти України в море. ДПУ підозрювало у захопленні 15 російських військових.

20 листопада 2019 року РФ відпустило кораблі і екіпажі.