Вакцина Pfizer не буде проходити лабораторний контроль в Україні, — Степанов

Pfizer, Україна, контроль, степанов, фото
Фото: FBI

Відразу після прибуття в країну, розповів міністр, вакцина буде розподілена по пунктам вакцинації.

Партія зі 117 тис. доз вакцини Pfizer, яка надійде в Україну 16 квітня через механізм COVAX, не проходитиме лабораторний контроль. Про це сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24".

"Вакцина виїхала сьогодні після обіду зі складів в Бельгії, завтра ми, згідно маршрутним листом, очікуємо о 10:25 в Жулянах. Вакцина не буде проходити лабораторні перевірки, оскільки вона поставляється через механізм COVAX, тому не потребує проведення контролю", — пояснив міністр.

Механізм COVAX працює під егідою Всесвітньої організацією охорони здоров'я (ВООЗ), тому всі вакцини, що розподіляються у його межах, обов'язково отримують від ВООЗ схвалення для глобального використання.

Степанов також повідомив, що перша партія вакцини Pfizer, згідно з національним планом вакцинації, буде використана для щеплень "в першу чергу, громадян, які перебувають в будинках-інтернатах і в будинках для людей похилого віку, соціальним працівникам та працівникам ДСНС".

Нагадаємо, партія китайської вакцини CoronaVac в Україні перевірялася близько двох тижнів.

Вакцину Pfizer будуть розвозити по Україні в контейнерах з сухим льодом, розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

У травні очікується поставка 10 млн доз вакцини Pfizer за прямим контрактом, про який раніше повідомляв президент Володимир Зеленський.