Укрзалізниця оголосила підсумки розслідування інциденту з поїздом "Інтерсіті +" під Запоріжжям

Поїзд, Укрзалізниця, Інтерсіті +
Фото: Укрзализныця | Поїзд Укрзалізниці Інтерсіті + зійшов з рейок під Запоріжжям

Шість співробітників організації звільнять за халатність при обслуговуванні шляхів. Крім того, винних змусять компенсувати збитки.

"Укрзалізниця" завершила внутрішнє розслідування та оголосила причини сходження з рейок потягу "Інтерсіті +" за маршрутом Київ — Запоріжжя. Подробиці опублікували на офіційному сайті компанії.

Як з'ясувала спеціальна комісія, шість вагонів зійшли через грубі порушення в утриманні верхньої частини колії. Саме таку версію співробітники "Укрзалізниці" розглядали із самого початку розслідування. Встановлено також, що аварія сталася через недотримання вимог з безпеки, обслуговування та утримання об'єкта з боку керівників колійного господарства.

За службову недбалість звільнять шість співробітників Придніпровської залізниці. Зокрема, "Укрзалізниця" вже зняла з посад першого заступника начальника і головного інженера підрозділу "Служба колії", начальника "Запорізька дистанція колії" та його заступника, бригадира, старшого майстра, а також працівника, який виконував обов'язки головного інженера на ділянці шляху. Незабаром збираються звільнити заступника голови філії "Придніпровської залізниці" з питань інфраструктури.

За фактом сходження поїзда "Інтерсіті +" під Запоріжжям Нацполіція відкрила кримінальне провадження. Тим часом "Укрзалізниця" закінчує підрахунок збитків, щоб вимагати їхню компенсацію від винуватців аварії.

"Усі винні в цьому прикрому випадку понесуть заслужене покарання. Я запевняю, що Укрзалізниця буде рішуче боротися з будь-якими порушеннями і організує високий рівень безпеки залізничних перевезень", — зазначив в.о. голови правління підприємства Іван Юрик.

Поїзд "Інтерсіті +" Київ-Запоріжжя зійшов з рейок 29 березня за 50 кілометрів від кінцевого пункту призначення — біля станції Славгород. Деякі пасажири ризикували запізнитися на літак.

Момент аварії поїзда "Інтерсіті +" під Запоріжжям потрапив на камеру. За кілька годин "Укрзалізниця" за допомогою крана підняла 8 вагонів, а потім приступила до ремонту контактної мережі.

Раніше "Укрзалізниця" повідомляла, що під час розслідування комісія виявила грубі порушення при виконанні технічних робіт на ділянці шляху. Крім того, виявили порушення при веденні журналів обліку.