Тисячі каністр із хімікатами скинули в річку під Києвом, постраждали тварини (фото та відео)

Забруднення, Київська область
Фото: Скріншот | Забруднення річки Козка хімікатами в Київській області

Їдкі речовини розлякали все живе під Бучею, а через місяць отруйні стоки можуть дістатися Києва.

Тисячі каністр із небезпечними хімікатами забруднили річку Козки в Київській області та завдали великої шкоди природі. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав Бучацький міський голова Анатолій Федорук.

Майже 400 метрів русла на території Блиставицького округу заполонили каністри з хімікатами, які викинули невідомі. За словами мера, річку вже очистили зусиллями жителів Бучанської громади, екологів і співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій, проте негативних наслідків уникнути не вдалося.

"Це притока річки Ірпінь, що впадає в Дніпро. На жаль, від викинутих отрутохімікатів постраждала місцева фауна, але розраховуємо на самоочищення екосистеми", — підкреслив Анатолій Федорук.

забруднення річки
Очищення річки Козка в Київській області
Фото: Тарас Шаправський / Фейсбук

У Бучацькому районному відділі Національної поліції відкрили кримінальне провадження. Зразки невідомої поки речовини з каністр передали на експертизу, після якої їх утилізують.

За даними "Інтера", жителі сіл Блиставиця та Луб'янка знайшли звалище хімікатів ще місяць тому, а зараз у річці Козка не залишилося нічого живого — фазани, качки та інші птахи покинули місцевість. На поверхні води плавають маслянисті плями, а в окрузі поширюється неприємний запах.

Президент Асоціації природоохоронних територій України Микола Стеценко зазначив, що за 47 років роботи в Міністерстві екології "такого жаху ще не бачив". За його словами, приблизно через місяць отруйні стоки з Козки можуть дістатися по Дніпру до Києва.

"Забруднене тисячами каністр з їдкою речовиною. Можливо, хлорбензол, тому що запах різкий є, коли відкриваєш каністру. Скільки цієї отруйної речовини потрапило в річечку, сказати важко", — підкреслив перший віце-президент всеукраїнської асоціації мисливців і користувачів мисливських угідь Віктор Червоний.

У Києві комунальників звинуватили в підпалі шин замість їх утилізації на Троєщині. Район затягнуло їдким димом, а місцеві чиновники перекладають відповідальність на невідомих паліїв.

Держекоінспекція попередила, що через 29 років в Україні може виникнути дефіцит питної води.

Директору харківського "Коксохіму" оголосили підозру в забрудненні повітря, про це повідомили в регіональному управлінні СБУ.