Влада дала дозвіл: ставок під Дніпром почервонів від крові тварин (фото)

ставок
Фото: Тетяна Лампіка / Фейсбук | Ставок у Солонянському району почервонів через стоки

Місцеве підприємство скидає шкідливі відходи у воду завдяки договору, який уклало із ЖЕКом, стверджує еколог. Правоохоронці спіймали порушників на гарячому.

Водоймище в Солонянському районі Дніпропетровської області почервоніло від крові тварин та інших відходів, які зливали місцеві підприємства. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі "Фейсбук" розповіла співробітниця Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України Тетяна Лампіка.

Громадська організація "Екологічний патруль" спільно зі співробітниками регіональної поліції провели рейд Дніпропетровською областю і зафіксували кілька порушень. За словами еколога, вони зловили на гарячому автоцистерну, яка зливала в ставок відходи підприємства "Агро-Овен" (спеціалізується на виробництві птиці). Крім того, водойму забруднюють місцева свиноферма і молокозавод. Правоохоронці зафіксували факт зливу та викликали слідчо-оперативну групу.

злив відходів
Злив відходів у воду під Дніпром
Фото: Татьяна Лампика / Фейсбук

"Ставок червоного кольору від крові тварин і відходів різного походження. "Дозвіл" дало КП... це просто жах. Знищення навколишнього середовища на рівні комунальних установ теж саме, що на рівні державних органів", — обурилася Тетяна Лампіка.

Тетяна Лампика
Допис Тетяни Лампіки у ФБ
Фото: Татьяна Лампика / Фейсбук

Вона також опублікувала договір "Про надання послуг із приймання каналізаційних і фекальних стоків на очисні споруди" в селищі Солоне, який комунальне підприємство "Солонянського ЖКП" уклало з компанією "Молпродтрейд" у 2019 році.

договір
Договір із Солонянським ЖКП
Фото: Татьяна Лампика / Фейсбук
договір
Договір із Солонянським ЖКП
Фото: Татьяна Лампика / Фейсбук

Раніше стало відомо, що тисячі каністр із хімікатами забруднили річку під Києвом. Їдкі речовини отруїли річку Козки неподалік від Бучі, води якої впадають в Ірпінь, а потім і в Дніпро. Природозахисними і місцева громада розчистили 400 метрів русла, однак сморід розполошив усе живе, а незабаром отруйні стоки можуть досягти столиці.

Держекоінспекція заявила, що через 29 років в Україні може виникнути дефіцит питної води через масштабне засмічення річок і скидання шкідливих відходів. Уже зараз концентрація токсичних речовин у водоймах у 30-40 разів перевищує норму.

Головними екологічними проблемами жителі України назвали брак води, відходи та забруднення повітря. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Інститутом Горшеніна та Фондом ім. Фрідріха Еберта.