У додатку "Дія" з'явиться розділ для призовників, — голова Міноборони

Андрій Таран, Міноборони України, військовозобов'язані, додаток "Дія"
Фото: ТСН

Незабаром військовозобов'язані зможуть дізнатися про свій статус у режимі онлайн, а також зареєструвати нове місце проживання без відвідування профільних установ.

Українці незабаром почнуть отримувати електронні послуги, які будуть стосуватися виконання ними військового обов'язку перед державою. Як повідомляє сайт Кабміну, про це заявив міністр оборони України Андрій Таран.

"<...> важливе завдання — вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів з урахуванням його інтеграції з іншими державними реєстрами та впровадженням надання електронних цифрових послуг громадянам України щодо виконання ними військового обов'язку", — заявив керівник відомства.

Таран, зокрема, зазначив, що в додатку "Дія" з'явиться розділ, у якому будуть надаватися електронні послуги, які стосуються виконання "громадянського обов'язку". Йдеться, у тому числі, про надання інформації, яка міститься про громадян у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Крім цього, Україна під егідою Міністерства цифрової трансформації і у взаємодії з Міністерством внутрішніх справ бере участь в експериментальному проекті "Е-реєстрація". Втілення цієї ініціативи в життя, за словами міністра, має забезпечити можливість в онлайн-режимі зареєструвати своє нове місце проживання без відвідування органів реєстрації місця проживання, а також Територіальних центрів комплектації і соціальної допомоги.

Коментуючи нещодавнє підписання президентом України Володимиром Зеленським закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань військового обов'язку і ведення військового обліку", Таран заявив, що завдяки йому система військового обліку приводиться у відповідність з принципами та підходами держав-членів НАТО та забезпечує потреби держави в обороні та захисті.

Нагадаємо, що під час ухвалення цього закону у Верховній Раді говорилося, що варіант екстреного заклику можуть залучити в "особливий період", тобто в разі чергового загострення на фронті або порушення кордонів держави.

У 2021 році ЗСУ планують закликати на військову службу 32 тисячі строковиків.