Третя хвиля коронавірусу: Донецька область досягла показників "червоної зони"

лікарі, палата, коронавірус, пандемія, лікарняні ліжка
Фото: УНІАН/Прилепа Олександр | Пацієнт із коронавірусом

Всього в Україні за добу госпіталізували 3 703 особи. У лідерах — Дніпропетровська область, Київ і Харківський регіон.

Станом на вечір четверга, 22 квітня, хворими з коронавірусом і пацієнтами з підозрою на нього зайняті 42 062 із 77 375 лікарняних ліжок (54,36% від їх загальної кількості). Про це повідомляє сайт Міністерства охорони здоров'я.

Так, за сьогоднішній день кількість зайнятих ліжок зменшилася на 663 порівняно з даними за середу, коли їх було 42 725. Що стосується зайнятих ліжок із централізованою подачею кисню, то їх кількість збільшилася з 54,97% до 55,13%.

Кількість госпіталізацій за добу трохи поменшала — 3 703 проти 3 904 днем раніше, тобто на 201 менше. Виписок теж стало менше — 4 370 проти 5 250 (на 880 менше, ніж добою раніше).

Регіони з найбільшою кількістю госпіталізацій:

  • Дніпропетровська область — 350;
  • Київ — 277;
  • Харківська область — 254;
  • Одеська область — 222;
  • Донецька область — 197.

Лідери із зайнятості "кисневих" ліжок:

  • Харківська область — 68,43% зайнятих ліжок;
  • Одеська область — 68,21%;
  • Донецька область — 67,88%;
  • Сумська область — 66,31%;
  • Київ — 65,48%.

Найкраща ситуація із заповнюваністю ліжок із централізованою подачею кисню в Івано-Франківській області — там їх всього лише 24%.

Системний аналітик Євген Істребін, який аналізує дані Міністерства охорони здоров'я, написав у себе на сторінці у Facebook, що на стадії зростання кількості госпіталізацій, як і напередодні, залишаються Донецька, Луганська, Черкаська та Кіровоградська області.

"Як я і прогнозував, сьогодні за показниками МОЗ Донецька область повинна бути визнана "червоною зоною", але от питання — чи визнають її? Черкаська постійно за критеріями "червона", але її вперто не хочуть визнавати червоною, таке собі вибіркове застосування норм Кабміну", — написав блогер.

істребін, коронавірус, інфографіка, госпіталізації
Фото: Евгений Истребин / Facebook

Істребін зазначив, що деяке зменшення кількості госпіталізацій спостерігається в Харківській області, проте воно незначне, оскільки, вважає він, карантинні обмеження введені слабкі.

істребін, коронавірус, інфографіка, госпіталізації
Фото: Евгений Истребин / Facebook

Раніше стало відомо, що за минулу добу в Україні зафіксували 16 235 нових випадків COVID-19. При цьому померли від інфекції 470 осіб — цей показник знову почав зростати.

Нагадаємо, на сьогоднішній день "червона" зона карантину діє в 11 регіонах України, "жовта" — у чотирьох, інші регіони "помаранчеві".

Національний план вакцинопрофілактики коронавірусу передбачає, що щомісяця в Україні робитимуть 5,65 млн щеплень, щоб до кінця поточного року вакцинувати більшу частину дорослого населення країни.