Ціна життя — 1,7 млн грн. Кабмін призначив виплати в разі смерті або інвалідності через вакцинацію

Вакцинація від коронавируса, кампанія по вакцинації, медики, пацієнт
Фото: УНІАН/Немеш Янош | Вакцинація від коронавірусу

Виплати отримають люди, які отримали інвалідність безпосередньо в результаті вакцинації. У разі смерті після щеплення гроші отримає сім'я померлого.

Кабінет міністрів України прийняв постанову, що передбачає компенсації для громадян, які втратили здоров'я після отримання вакцини від COVID-19. Опублікований на Урядовому порталі документ передбачає виплати в тих випадках, коли буде доведено причинно-наслідковий зв'язок між введенням препарату і погіршенням здоров'я.

Якщо людина отримає інвалідність і розслідування підтвердить, що причиною стало щеплення, він отримує такі виплати:

  • для осіб з інвалідністю I групи — у 400-кратному розмірі прожиткового мінімуму (908 тисяч гривень)
  • для осіб з інвалідністю II групи — в 350-кратному розмірі (794,5 тисячі гривень)
  • для осіб з інвалідністю III групи — в 300-кратному (681 тисяча гривень).

Розслідувати зв'язок між імунізацією і несприятливими наслідками буде група оперативного реагування.

У разі, якщо введення в організм вакцини спричинить за собою смерть людини, то для його батьків, родичів і людей, яких він утримував, передбачена виплата в розмірі 750 прожиткових мінімумів для працездатних людей станом на 1 січня 2021 року (1 702 500 гривень).

Під час кампанії з вакцинації в світі регулярно з'являються повідомлення про побічні ефекти, а іноді і летальні випадки внаслідок імунізації. Так, 20 квітня регулятор ЄС знайшов потенційний зв'язок між вакцинацією Johnson & Johnson і виникненням тромбів.

Також до цього представник Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) Марко Кавалери підтвердив наявність зв'язку між утворенням тромбів у деяких пацієнтів і вакциною AstraZeneca.

16 квітня на Львівщині помер 63-річний чоловік, який напередодні отримав щеплення вакциною Covishield.

Нагадаємо, 24 березня стало відомо про те, що в Чернівецькій області помер провізор аптеки військового госпіталю, який отримав щеплення вакцини CoviShield 15 березня. Повідомлялося, що протипоказань у чоловіка не було.