У Чорнобилі починають роботу два нових сучасних сховища, — Зеленський (відео)

Володимир Зеленський, ЧАЕС, будівництво, сховища, 35 років аварії в Чорнобилі
Фото: Офис президента | Президент України Володимир Зеленський зустрівся в Чорнобильській зоні

Одне зі сховищ, за словами президента, забезпечать найсучаснішим обладнанням, а термін його роботи складе близько 100 років.

Related video

Президент України Володимир Зеленський звернувся до нації під час свого перебування в Чорнобильській зоні з нагоди 35-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Його заяву в понеділок, 26 квітня, транслював телеканал "Наш".

Зараз, за словами глави держави, Україна відновлює зону відчуження не наодинці — широку підтримку країні надають іноземні партнери.

"Сьогодні, мені здається, — яскравий приклад і такий приклад підтримки і ефективності від наших спільних дій. Сьогодні ввели в експлуатацію нове сховище для відпрацьованого ядерного озброєння. Правильне поводження з ним — невід'ємна частина ядерно-паливного циклу, яка є першочерговою на всіх етапах. Тому дуже важливо, що сьогодні буде отримана ліцензія на експлуатацію нового сховища сучасного типу з технологічнішим, безпечнішим, екологічнішим і має, що дуже важливо, термін експлуатації — до ста років. Це спільний проект України та її міжнародних проектів, реалізація яких тривала більше десяти років", — заявив глава держави.

Зеленський зазначив, що сьогодні Україна прагне "трансформувати територію відчуження Чорнобиля в територію його відродження"

"Закласти в історію Чорнобиля науково-освітній зміст, мотивувати населення і світ розвивати все це і тільки в позитивному контексті. І, звичайно, наше завдання — зробити все заради зміцнення надійності, безпеки та уникнення таких катастроф у майбутньому", — заявив він.

Говорячи безпосередньо про аварію, президент зазначив, що вже сьогодні є чимало версій про те, як потрібно було діяти, щоб мінімізувати її наслідки або й зовсім уникнути.

"Наша мета сьогодні — трансформувати територію відчуження Чорнобиля в територію його відродження. Закласти в історію Чорнобиля науково-освітній зміст, мотивувати населення і світ розвивати все це і тільки в позитивному контексті. І, звичайно, наше завдання — зробити все заради зміцнення надійності, безпеки та уникнення та неповторення таких катастроф у майбутньому", — зазначив глава держави.

Офіс президента пише, що 26 квітня президент Зеленський зустрівся з генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ) Рафаелем Маріано Гроссі у Чорнобильській зоні. Безпосередньо зустріч пройшла в мультимедійній виставці "Чорнобиль. Минуле".

Главі держави і гендиректору МАГАТЕ розповіли про смислові блоки, з яких складається виставка. Вони розповідають про події, якими запам'ятався 1986 в історії людства, містять багато матеріалів про аварію на ЧАЕС та її ліквідацію, про людей, долі яких нерозривно пов'язані з подіями 26 квітня 1986, і пропонують замислитися над подальшою долею Чорнобиля і його майбутнім.

Як повідомлялося раніше, народні депутати України на чолі з головою Верховної Ради Дмитром Разумковим вшанували пам'ять ліквідаторів Чорнобильської атомної електростанції, поклавши квіти до пам'ятного знаку "Воїнам Чорнобиля" та меморіалу кургану "Героям Чорнобиля".

Разумков нагадав, що від вибуху на 4-му енергоблоці ЧАЕС 26 квітня 1986 року постраждали кілька поколінь, аварія призвела до непоправних втрат. Україна, за словами спікера, повноцінно відчуває наслідки вибуху і сьогодні.

Зі свого боку, міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що Україна має намір подати заявку на включення Чорнобильської зони у список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Раніше стало відомо, що Чорнобильська АЕС була переведена на особливий режим роботи через карантин на тлі епідемії COVID-19. До зняття обмежень на робочих місцях залишаться працівники, які відповідають за радіаційну та ядерну безпеку Чорнобильської АЕС. Крім того, час від часу будуть залучати фахівців, які критично необхідні для роботи станції під час простою.