Третя хвиля коронавірусу: Степанов заявив про зниження захворюваності в усіх регіонах

Коронавірус, лікарня
Фото: УП | Лікар лікує хворого з коронавірусом в українській лікарні

Ситуація з госпіталізаціями і зайнятими ліжкомісцями стабілізується, а норма перевищена лише в Донецькій області, запевняє МОЗ.

Рівень захворюваності показує, що всі регіони України поступово виходять з третьої хвилі коронавірусу. Про це міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів на брифінгу 27 квітня.

За словами голови МОЗ, минулого тижня кількість захворілих зменшилася на 15 тисяч порівняно з позаминулим (77 тисяч проти 92 тисяч чоловік). За той же період кількість госпіталізацій зменшилася майже на 3,4 тисячі осіб.

"Наша країна почала поступово виходити з третьої хвилі коронавірусу. Про це свідчать основні показники і маркери", — зазначив Степанов. — "Ці цифри в першу чергу говорять про те, що ситуація стабілізується, ми дійсно пройшли надважкий період третьої хвилі".

Міністр додав, що рівень захворюваності знижується у всіх областях України, а також у Києві, хоча ще місяць тому ситуація була критичною. При цьому рівень госпіталізацій і завантаженості ліжок з подачею кисню наразі перевищує норму тільки в Донецькій області, де зайняті 69% місць для хворих на COVID-19.

"Решта областей демонструють стійку тенденцію до зниження рівня госпіталізацій та завантаженості ліжок з киснем. Якщо говорити про загальну завантаженість ліжок по Україні — цей показник становить 52%", — підкреслив Максим Степанов.

Раніше голова МОЗ заявив, що Київ вийде з "червоної" зони карантину до Великодня. За його прогнозом, до травневих свят карантинні обмеження в столиці можна буде послабити.

Максим Степанов розповідав, що в Україні не будуть посилювати обмеження на Великдень і травневі свята. Як вважає міністр, досить дотримуватися вже чинних заходів безпеки.

У травні МОЗ очікує нову партію вакцин проти коронавірусу. За найближчий місяць в Україні повинні доставити не менше 1,4 мільйона доз.