У Львові люди роками жили в багатоповерхівці з величезними покладами ртуті (фото)

Львів, ртуть
Фото: ДСНС | Ртуть, знайдена в будинку у Львові

Речовина відома своїми отруйними властивостями і здатністю накопичуватися в організмі, наслідки для мешканців можуть бути незворотними.

У багатоповерховому будинку в Сихівському районі Львова випадково зафіксували величезну кількість ртуті, яка роками лежала під підлогою. Про це повідомила прес-служба регіонального управління Державної служби з надзвичайних ситуацій.

27 квітня рятувальники отримали на гарячу лінію повідомлення про те, що отруйну речовину знайшли під час ремонту в квартирі житлового будинку на вулиці Стрийська, 75. Робочі наткнулися на сірі кульки, коли демонтували паркет у кімнаті площею 11 квадратних метрів.

Фахівці радіаційно-хімічного та біологічного захисту ДСНС попрямували на місце події і зібрали приблизно 600 грамів ртуті. Після демеркуризації речовину передали в Управління Львівської міської ради з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, співробітники якої повинні будуть її безпечно утилізувати.

Ртуть, Львів
Рятувальники зібрали ртуть у Львові
Фото: ГСЧС

Відомо, що ртуть легко випаровується, проникає в органи дихання людини і залишається в організмі на все життя. Гранично допустима концентрація парів для житлових приміщень становить 0,0003 мг/м3, а концентрація понад 0,2 мг/м3 викликає у людей гостре отруєння.

Через тривале вдихання ртуті розвивається хронічне отруєння, яке проявляється у вигляді слабкості, стомлюваності, головних болей і погіршення пам'яті, можливі також розлади шлунка, кровотеча ясен та інші важкі симптоми, які довгий час можуть не проявлятися. Речовина також вражає нервову систему і може призвести до психічних розладів.

Повідомлялося, що знаменитий співак Роббі Вільямс отруївся ртуттю — такий результат показав аналіз крові. Як припускають медики, до отруєння призвело надмірне захоплення музиканта рибою та морепродуктами.

Раніше стало відомо, що штучне забруднення ртуттю сягло Маріанської западини — найглибшої частини світового океану. Речовина може надати катастрофічний ефект на флору та фауну.

Тисячі каністр із хімікатами скинули в річку під Бучею Київської області. Місцеві жителі очистили русло, однак токсична речовина сильно отруїла навколишнє середовище.