СБУ розкрила можливу мережу агітаторів, які заманювали в ряди бойовиків на Донбасі

СБУ
Фото: ssu.gov.ua | Співробітник СБУ затримав підозрюваних

Пропагандисти під різними акаунтами поширювали в соцмережах заклики до захоплення влади і підтримки окупантів в ОРДЛО, стверджують в СБУ

Служба безпеки України розкрила велику мережу інтернет-агітаторів, які влаштовували провокації напередодні травневих свят. Подробиці правоохоронці оприлюднили на офіційному сайті.

За даними спецслужби, зловмисники намагалися дестабілізувати ситуацію в різних регіонах. Так, у Києві викрили громадянина, який закликав українців приєднуватися до бойовиків в ОРДЛО і захоплювати державну владу, розміщуючи пости в соцмережах під різними акаунтами.

Співробітники СБУ встановили особу "агітатора" й обшукали його місце проживання, де знайшли техніку з доказами злочинів. Йому вже повідомили про підозру.

СБУ
СБУ під час слідчих дій у будинку підозрюваного
Фото: https://ssu.gov.ua/novyny/sbu-povidomyla-pro-pidozru-ekszastupnyku-ministra-informatsii-terorystychnoi-orhanizatsii-dnr

Двом жителям Чернігівської та Волинської області оголосили про підозру в посяганні на територіальну цілісність України. Як стверджує спецслужба, вони агітували до дій для усунення державних кордонів.

СБУ
СБУ вийшла на ймовірного агітатора
Фото: https://ssu.gov.ua/novyny/sbu-povidomyla-pro-pidozru-ekszastupnyku-ministra-informatsii-terorystychnoi-orhanizatsii-dnr

Напередодні за матеріалом, зібраним СБУ, уже засудили пропагандистів із Сумської та Волинської областей. Суд переконався, що зловмисники поширювали в інтернеті "статті" з антиконституційними закликами. Як встановило слідство, вони використовували матеріали із сайтів незаконних формувань і російських видань пропагандистської спрямованості.

Раніше СБУ затримала бойовика, який розповів про російських військових на Донбасі. Він перебував у танковому батальйоні незаконного формування "ДНР", а тепер співпрацює зі слідством.

З'явилася інформація, що терористи збиралися отруїти хлором військових ЗСУ у Луганській області. Учасників групи затримали під час підготовки до теракту.

Писали також, що бойовик так званої "ЛНР" влаштувався працювати в МВС. Його взяли на посаду адміністратором в один із сервісних центрів з фальшивими документами.