Готові допомогти: Україна постачатиме кисень до Індії, — Шмигаль (відео)

Денис Шмигаль, Уряд України, Індія, Медичний кисень, Пандемія коронавируса, Допомога
Фото: Українські новини | Денис Шмигаль

На запит українського уряду про надання допомоги індійська сторона відмовилася від усього, крім поставок медичного кисню.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що уряд опрацьовує питання про надання Індії медичного кисню в рамках боротьби з пандемією.

Про це сказав в ефірі програми "Право на владу".

Шмигаль розповів, що Україна запропонувала свою допомогу Індії, де ситуація з коронавірусом вийшла на критичний рівень, й індійська сторона попросила саме кисень.

"Як і всі країни, ми звернулися до Індії та запитали, яка допомога від України може бути їм надана. Вони відмовилися від всього, крім кисню, тому Україна готова надати для Індії кисень", — сказав глава уряду.

Він додав, що зараз відпрацьовуються технічні питання надання цієї допомоги.

"Ми будемо в колі держав, які Індію підтримують", — зазначив Шмигаль.

Дивіться на 14 хв. 45 сек. ролика

Зазначимо, Індію захлеснула хвиля коронавірусу, причому кількість хворих і померлих, як вважають місцеві лікарі, сильно применшується. В країні не вистачає лікарень, кисню, медикаментів. Люди вмирають на вулицях і під стінами лікарень. Крематорії працюють цілодобово.

Нагадаємо, з 2 травня Україна закрила кордони для всіх осіб, які прибувають з Індії. Обмеження стосуються всіх людей, які перебували в Індії не менше 7 діб за останні 14 днів. Іноземцям та особам без громадянства Кабмін повністю заборонив в'їжджати на територію України.

Раніше у ВООЗ заявили, що індійський штам коронавірусу може бути стійким до антитіл. Це означає, що людина, яка вже перехворіла, ризикує заразитися повторно.