В Україні змінять процедуру оформлення порушень ПДР, — Аваков

Арсен Аваков, МВС, штрафи, порушення ПДР, штрафи за порушення ПДР, листи щастя
Фото: Getty Images | Голова МВС України Арсен Аваков

Нововведення, як стверджують в МВС, дозволять державі щомісяця економити до 6 млн гривень.

Тим водіям, які відразу оплатили штраф за порушення правил дорожнього руху, більше не будуть відправляти так звані "листи щастя".

Про це попередив голова МВС Арсен Аваков у ході форуму "Україна 30. Безпека країни".

За його словами, сьогодні в Україні 90% оплати штрафів проходить до того, як водій отримає персональне повідомлення, тому в МВС змінять процедуру оформлення порушень ПДР і відмовляться від розсилки так званих "листів щастя".

Більше того, як запевняє Арсен Аваков, відмова від розсилки повідомлень дозволить щомісяця економити до 6 млн гривень.

"До 90% оплати штрафів здійснюється до того, як водій поштою отримає постанову про оформлення штрафу. Тому ми найближчим часом змінимо процедуру оформлення порушень ПДР і відмовимося від розсилки так званих листів щастя, що дозволить заощадити приблизно 6 млн грн державних коштів на місяць", — заявив міністр у ході форуму.

Аваков також нагадав, що наразі водії можуть сплатити штраф за порушення ПДР в онлайн-режимі.

"Частка своєчасної оплати штрафів становить понад 86%, що відповідає європейському рівню. Ми вважаємо, що саме доступність електронних сервісів забезпечує таку високу дисципліну платежів", — резюмував міністр внутрішніх справ, виступаючи в ході форуму.

Раніше ми розповідали, що дітей у автомобілях будуть перевозити по-новому після того, як Кабмін вніс зміни до правил дорожнього руху. Наразі в легкових автомобілях треба обов'язково мати спеціальні утримувальні системи, якщо планується перевезення дитини, зріст якої менше 145 см.

Також ми повідомляли, що в Україні значно зросли штрафи за п'яну їзду та інші порушення ПДР. Зміни вступили в силу з 17 березня 2021 року, а розміри деяких штрафів зросли до 51 тис гривень.