"Ідеологічне одужання": у Чернігові проти волі утримували два десятки людей

чернигов, ідеологічний реабілітаційний центр, незаконне утримання, поліція, наркотики, побої,
Фото: ГУ Нацполіціі в Чернігівській області | У незаконному "реабілітаційному центрі" в Чернігові утримували 21 людину

За інформацією поліції, "пацієнтів" піддавали фізичному і моральному насильству за будь-яке порушення "ідеологічної позиції" так званого "реабілітаційного центру".

Сьогодні, 18 травня, в одному з приватних будинків спального району Чернігова правоохоронці припинили діяльність "реабілітаційного центру з ідеологічним одужанням", у якому проти волі утримували 21 людину від 18 до 50 років.

Про це повідомляє пресслужба Головного управління Нацполіції в Чернігівській області.

"Поліцейські встановили, що в центр могли потрапити як нарко- і алкозалежні, так і особи, які з певних причин не догодили своїм родичам. Будь-який громадянин міг домовитися з організатором про поміщення людини в цей загратований будинок", — розповів керівник ГУНП у Чернігівській області Володимир Нідзельський.

За його словами, будь-який громадянин міг подати заявку на "оздоровлення" іншої людини. Після цього представники "реабілітаційного центру" нібито виїжджали за ним у будь-який населений пункт України та примусово доставляли її до Чернігова.

За інформацією правоохоронців, за таку "послугу" необхідно було заплатити до 2,5 тис. грн. За утримання людини в "закладі" потрібно було платити по 8 тис. грн на місяць.

Ніяких медичних довідок про стан здоров'я в "центрі" нібито не просили. Медиків у "закладі", за інформацією поліції, також не було, а якщо утримувані починали чинити опір — їм нібито давали легкі наркотики.

Правоохоронці стверджують, що в поміщених у "центр" відбирали телефони та особисті речі. За інформацією поліції, їхній доступ до зовнішнього світу обмежували, у тому числі можливості покинути будівлю.

У "реабілітаційному центрі" також висів плакат з 14 пунктами "ідеологічної позиції людини, яка одужує", яким повинні були слідувати утримувані в "закладі". Правоохоронці стверджують, що за будь-які порушення "правил перебування в лікарні" пацієнтів піддавали психологічному та фізичному насильству.

чернигов, ідеологічний реабілітаційний центр, незаконне утримання, поліція, наркотики, побої,
"Ідеологічна позиція людини, яка одужує"

Існував центр у Чернігові близько шести місяців. Його організатором нібито був громадянин РФ. Також в угрупуванні були чоловіки від 25 до 35 років з Харківської та Донецької областей. Раніше, за інформацією Нацполу, їх судили за оборот наркотиків.

Організатора центру і трьох активних учасників угрупування затримали. На поточний момент правоохоронці вирішують питання про підозру ними у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 146 Кримінального кодексу України ( "незаконне позбавлення волі, вчинене організованою групою осіб"). Їм загрожує позбавлення волі на термін від п'яти до десяти років.

Нагадаємо, на початку травня "реабілітаційний центр", у якому незаконно утримували людей проти їхньої волі, закрили і в Запоріжжі. За інформацією поліції, його організатори за "лікування" вимагали від родичів від 4 до 7 тис. грн на місяць.

У березні незаконний реабілітаційний центр закрили і в Київській області. Як розповіли в поліції, пацієнтів позбавляли свободи і піддавали тортурам за гроші їхніх же родичів.

Раніше повідомлялося, що в Рівненській області в так званих "реабілітаційних центрах" також насильно утримували і катували людей. Їх організатор нібито називав себе "пастором церкви".