Зарплати вчителів протягом 2021 року збільшаться на 30%, — прем'єр-міністр Шмигаль

Денис Шмигаль, прем'єр, прем'єр міністр, зарплати вчителів, гроші, зарплати педагогів, обіцянку, кабмін, уряд
Фото: Скріншот | Денис Шмигаль

Завдяки обіцяному підвищенню оклад вчителя середньої школи без категорії може збільшитися до 6,3 тис. грн, а педагога вищої категорії — до 8,4 тис. грн.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час форуму "Україна 30. Освіта та наука" пообіцяв, що протягом 2021-го заробітні плати вчителів зростуть на 30%.

"Цьогоріч ми збільшимо заробітну плату вчителів на 30%, але, зрозуміло, наша мета — це не менше, ніж середня заробітна плата в країні. Повинен бути мінімальний базис для вчителів, для педагогів", — заявив Шмигаль.

Також, за словами прем'єра, вони подбають про те, щоб у країні була достатня кількість шкіл і дитячих садів. Для цього, зазначив глава Кабміну, необхідно розвивати інфраструктуру, чого можна домогтися завдяки ініціативі "Велике будівництво".

За словами прем'єра, завдяки цій програмі враховуючи 2020 і 2021 роки "можна говорити про сотні побудованих шкіл та садочків".

Зазначимо, в січні 2021 року уряд підвищив розмір зарплат педагогів на 20%. Так, оклад вчителя без категорії закладу середньої освіти зріс на 809 грн до 4 859 грн, а педагога вищої категорії — на 1 076 грн до 6 461 грн. Завдяки анонсованому підвищенню на ще 30% їхні заробітні плати можуть зрости до, відповідно, 6 316 грн і 8 399 грн.

Нагадаємо, в листопаді 2020 року Кабмін ухвалив рішення призупинити до грудня 2021 року урядову постанову від липня 2019 року, згідно з якою зарплати вчителів у кілька етапів повинні були збільшитися до розміру чотирьох прожиткових мінімумів.

Раніше Фокус розбирався чому за два роки влада в Україні не почала системно займатися освітньою політикою.