У Києві прощаються з першим президентом України Леонідом Кравчуком (фото, відео)

Похорон Кравчука
Фото: Укрінформ | Церемонія прощання з першим президентом України Леонідом Кравчуком, 17 травня 2022

Після церемонії прощання першого президента буде поховано на Байковому цвинтарі біля могили Олександра Омельченка.

Related video

Сьогодні, 17 травня, у Києві відбувається церемонія прощання з першим президентом України Леонідом Кравчуком. Траурний захід розпочався об 11:00 в "Українському домі" на Хрещатику, повідомляє портал Delo.ua.

Біля входу в "Український дім" вишикувалася почесна варта. Труну з тілом Кравчука, загорнуту в національний прапор України, внесли військові президентського полку. Під час цього звучала "Мелодія ля-мінор" Мирослава Скорика.

На церемонію прощання з першим президентом України прибули члени його родини, а також українські політики, високопосадовці, військові та бізнесмени. Одними з перших на траурний захід завітали Григорій та Ігор Суркіси, міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко, мер столиці Віталій Кличко.

Похорон Кравчука Fullscreen
Труну з тілом Кравчука вносять військові президентського полку

На траурний захід прибув президент України Володимир Зеленський із дружиною. Варто зазначити, що перша леді вдруге з'являється на публіці за час війни, і вперше після 24 лютого в Києві.

Похорон Кравчука Fullscreen
Президент України Володимир Зеленський із дружиною
Похорон Кравчука Fullscreen
Президент України Володимир Зеленський покладає квіти
Похорон Кравчука Fullscreen
Із Кравчуком прощаються родичі та близькі
Похорон Кравчука Fullscreen
Із Кравчуком прийшли попрощатися представники української влади

Попрощатися із Кравчуком прийшли колишні глави держави Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Петро Порошенко. Також на церемонію прибули голова Верховної ради Олександр Мороз, колишній прем'єр-міністр Юрій Єхануров, радник голови МВС Антон Геращенко, міністр оборони Олексій Резніков, народний депутат Вадим Новинський та інші.

Похорон Кравчука Fullscreen
Похорон Кравчука Fullscreen
Радник голови МВС Антон Геращенко

Тіло Леоніда Кравчука буде віддано землі на Байковому цвинтарі. Першого президента буде поховано біля могили нещодавно померлого мера Києва Олександра Омельченка й ексдепутата Юхима Звягільського.

Нагадаємо, Леонід Кравчук помер на 88 році життя 10 травня 2022 року після тривалої хвороби. За інформацією журналістів, у червні 2021 року Леонід Макарович переніс складну операцію на серці, після чого понад місяць провів на апараті ШВЛ. Наприкінці року він перебував на реабілітації у Німеччині, проте лікарі оцінювали стан його здоров'я як тяжкий. Він частково прийшов до тями, впізнавав своїх родичів, але говорити вже не міг.