Афганістан стане "державою-ізгоєм", якщо таліби захоплять владу, — Блінкен

війна в Афганістані
Фото: U.S. Department of State

За останні кілька тижнів Талібан взяв під контроль уже 421 район країни, сусідні країни побоюються зростання терористичної загрози з їхньої території.

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час зустрічі з міністром закордонних справ Індії Субраманьямом Джайшанкаром заявив, що Афганістан стане державою-ізгоєм, якщо таліби захоплять владу в країні. Про це повідомляє Al Jazeera.

"Афганістан, який не поважає права свого народу, Афганістан, який здійснює звірства проти свого власного народу, стане державою-ізгоєм", — заявив Блінкен.

В останні кілька тижнів Талібан взяв під контроль уже 421 район Афганістану. Сусідні країни побоюються зростання терористичної активності у своїх країнах через дії бойовиків.

карта контролю афганістану
Карта контролю території Афганістану
Фото: covid-rules

Нещодавно делегація талібів провела переговори з Китаєм щоб запевнити, що вони не дозволять використовувати Афганістан для плацдарму інших країн. Китайська сторона побоюється, що Афганістан може стати плацдармом для уйгурських сепаратистів у провінції Сіньцзян.

Нагадаємо, МЗС Китаю провело зустріч з талібами, під час якої пообіцяли повернути їх у політичне русло. Пакистан відкрив найбільший прикордонний пункт з Афганістаном, який контролюють таліби.

У США заявили, що продовжать авіаудари по талібах, незважаючи на виведення військ.